Polis Eşliğinde Sayaç Kontrol Dönemi - Batman Rehber Gazetesi

Polis Eşliğinde Sayaç Kontrol Dönemi

Polis Eşliğinde Sayaç Kontrol Dönemi

Dicle EDAŞ ekipleri, polis eşliğinde evlere girerek elektrik sayaçlarını kontrol ediyor. Yapılanların terör baskını gibi algılandığını belirtip duruma tepki gösteren vatandaşlar uygulamadan vazgeçilmesini istedi.

 

TERÖR OPERASYONUYMUŞ GİBİ YANLIŞ ALGIYA NEDEN OLUYOR

İlimizde Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından polis eşliğinde elektrik sayacı kontrol ediliyor. DEDAŞ yetkilileri polis eşliğinde yapılan sayaç kontrolünün güvenlik amaçlı yapıldığı belirtirken bu uygulama vatandaşların tepkisini çekiyor. Vatandaşlar uygulamaların terör baskınını hatırlattığını, toplumda yanlış algı oluşturduğunu belirterek uygulamadan vazgeçilmesini istedi.

POLİS EŞLİĞİNDE EVLERE GİRİLİYOR

DEDAŞ'ın özelleştirilmesinde bu yana yapılan uygulamalardan memnun olmadıklarını söyleyen vatandaşlardan Yasir Temiz, "Kaçak elektrik kullanan ve kullanmayan herkese keyfi uygulamalarla faturalar kesiliyor. Evde olmayan ve sayacı çalışmayan bir aboneye kaçak kullanılmış muamelesi yapılarak fatura kesilebiliyor. Polislerle birlikte evlere gidilerek kaçak kontrolü yapılıyor. Bu da kötü bir imaj veriyor. Polis eşliğinde evlere gidildiğinde kaçak olmasa bile insanlar, 'Bunlar ne yapmış ki bu kadar polisle evine baskın yapılmış' diyorlar. Öte yandan son günlerde elektriğe yapılan zamlar halkı mağdur ediyor. Bu uygulamalara son verilmesini istiyoruz." dedi. HABER MERKEZİ


Önceki ​ÜRETİM KONUSUNDA CİDDİ SIKINTILAR YAŞIYORUZ
Sonraki UYUŞTURUCUYA KARŞI 3 BİN İMZA

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.