İslami İlimler Fakültesi Yeni Binasına Kavuşacak

İslami İlimler Fakültesi Yeni Binasına Kavuşacak

​Batman’da büyük bir eksiklik olan İslami İlimler Fakülte binasının ihalesi yapılarak bu eksiklik giderilmiş olacak.

 

Batman’da büyük bir eksiklik olan İslami İlimler Fakültesi binası ile ilgili bilgi veren Batman Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Aydın Durmuş, binası olmayan İslami İlimler Fakültesi için yeni bina ihalesinin yapıldığını söyledi.

Batman İl Koordinasyon Kurulunun 2018 yılının 3’ncü Dönem Toplantısı’nda konuşan Rektör Durmuş, konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Durmuş, “Batı Raman Kampüsü'nde ihtiyaçlarımızı çözecek 3 yeni bina yapacağız. Bu binalardan birini İlahiyat Fakültesine (İslami İlimler Fakültesi), bir tanesini Teknoloji Fakültesine ve bir tanesini de Güzel Sanatlar Fakültesine vereceğiz. Bunun ihalesini bugün gerçekleştirdik. İhale olumlu sonuçlandı inşallah bu yatırıma da başladık.” ifadelerini kullandı.

Daha önce İslami İlimler Fakültesinin Batman Üniversitesi Camisinin bodrumuna hapsedileceği yönünde çıkan bazı haberler ve duyumlar Rektör Durmuş’un konuşmasıyla açıklık kazandı.

Öte yandan, Batman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde bazı sorun ve sıkıntıların hâlâ devam ettiği belirtildi. Fakültede Kur’an-ı Kerim dersine kadro verilmediğinden bu derse rica ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğünden getirilen hocalar tarafından derslerin verildiği öğrenildi. 

MEHMET EMİN URAZ


Önceki 40 Günlük Adli Tatil Başladı
Sonraki “KAPILARIMIZ TÜM BATMANLILARA AÇIK OLACAK”

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.