YÜRÜYECEKSİN MİLLET YÜRÜYECEK ARKANDAN

YÜRÜYECEKSİN MİLLET YÜRÜYECEK ARKANDAN

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında İl Kültür Müdürlüğünde "15 Temmuz Destanı Yürüyeceksin Millet Yürüyecek Arkandan " konferansı gerçekleştirildi.  Milli Eğitim İl Mîdürlüğü tarafından hazırlanan Programa,  Batman Vali yardımcısı Mekan Çebiren,  İl Milli Eğitim Müdürü  Mahmut Kurtaran, İl Müftüsü  Turgut Erhan  yer alırken, Yüzüncü Yıl Üniversitesi  Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Taştan ve Eğitimci- Yazar Tahir Fatih Andı da panelist olarak katıldılar.

Panlistler Prof Dr. Taştan ve yazar Andı 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkında görüşlerini dile getirdiler. Panelda ilk konuşan Prof Dr. Taştan, "15 Temmuz etkinliklerinin yapılması gerekir. Çünkü bazı şeyleri çabuk unutuyoruz. 12 Eylül darbasini de yaşadık. O zaman Ağrı'da 14 yaşında bir gazete satıcısıydım. 15 Temmuz diğer darbelerden farklıdır. Türkiye Cumhuriyeti darbeler tarihinde böyle bir direniş yoktur. 15 Tammuz'u tarihe gömülen bir darbe olarak bileceğiz. “Dedi. Haber MerkeziÖnceki Yetimler Vakfının Vesilesiyle 24 Ugandalı Müslüman Oldu
Sonraki ASKF'DEN AKSOY'A PLAKET

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.