Özdemir’den 15 Temmuz mesajı

Özdemir’den 15 Temmuz mesajı

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

 

15 Temmuz’da vatandaşların tankların önüne vücutlarını siper ederek şanlı bir duruş sergilediğini ve bunu tüm dünyaya gösterdiğini vurgulayan Milletvekili Özdemir, mesajında, “15 Temmuz 2016 tarihinde, ülke savunması için alınmış silahlarla ve yine kamuya ait her türlü imkânı kullanmak suretiyle darbe girişiminde bulunulmuştur. 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren hainler, dünya üzerinde gazi ünvanına sahip tek meclisi olan TBMM’ye saldırmış, yurttaşımızı şehit etmiş, ülkemize maddi ve manevi olarak büyük zarar vermişlerdir. Akıl ve vicdanlarını, karanlık bir zihniyete teslim eden bu güruh, milletimizin vicdanında en ağır şekilde mahkûm edilmiştir.” Dedi.

 Özdemir, halkın kahramanca sokağa döküldüğünü belirterek, “ 15 Temmuz Darbe Girişimi kahraman halkımızı tüm ülkede olduğu gibi güzel ve dirayet sahibi hemşerilerimizi de sokaklara dökmüş ve halkımız demokrasisine, milli iradesine bağımsızlığına sahip çıkmıştır. O gece Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve halkımızın ayağa kalkması neticesi bir destan olarak tarihe geçmiştir. 15 Temmuz’da canı ve kanı pahasına bu toprakları ve bayrağımızı korumak için her türlü fedakarlığı yapan şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum. Şehit ailelerine sabırlar diliyorum. Allah bir daha bu millete 15 Temmuz’ları yaşatmasın” ifadelerini kullandı. ŞEVKİ ASLAN


Önceki Çatışmada Bir Güvenlik Korucusu Hayatını Kaybetti
Sonraki VATANDAŞIN MICIRLI YOL İSYANI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.