Sathi Kaplama Yerine Asfalt Yapılmalı

Sathi Kaplama Yerine Asfalt Yapılmalı

Batman-Beşiri yoluna mıcır dökülmesinin vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürdüğünü belirten HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, “Batman-Beşiri yoluna sathi kaplama yerine asfalt yapılmalıdır” dedi.

 

Durmaz yayınladığı yazılı açıklamasında, “Ulaşımın daha rahat ve güvenilir olabilmesi hedefiyle ülke genelinde yolların bakımı ve asfaltlanması konusunda gelişmelerin olduğu kamuoyunun malumudur. Vatandaşlarımızın rahat ve güvenli bir yolculuk yapmalarına olanak sağlayan yol bakım ve yapım çalışmalarının tümü anlamlı ve önemlidir. Ancak şuana kadar yapılan yollar ihtiyacı tamamen karşılamamaktadır. Yetkililer, yol yapım konusunda kaliteli ve ihtiyacı karşılayacak çalışmaları ivedilikle yapmalıdırlar. Özellikle Batman - Beşiri - Kurtalan yolunda yıllardır dile getirilmesine rağmen henüz ihtiyacı karşılayacak bir şekilde yol bakım çalışması ve asfaltlama yapılmamıştır. Vatandaşlarımızın tepkilerine rağmen bu sene de geçen sene olduğu gibi sathi kaplama için yola mucur dökülmüştür. Dökülen mucurlar maddi hasarlı ve ölümlü kazalara sebep olmakta ve araçlara zarar vermektedir. Bahse konu ettiğimiz yol üzerinde dökülen mucurlar sebebiyle hemen hemen her gün kazalar yaşanmakta, kimi arabaların da camları kırılmaktadır. Bu durum vatandaşımızın hem can hem de mal güvenliği için ciddi anlamda tehlike arz etmektedir.” Dedi.

Sorunun çözümü ve halkın güvenli ve rahat bir şekilde yolculuk yapması için Batman - Beşiri yol çalışmasının yerel yetkililer ve ilgili kurum tarafından bir kez daha masaya yatırılması gerektiğini belirten Durmaz, “ Şuanda uygulanan sathi kaplama çalışması durdurularak kaliteli sıcak asfalt çalışması yapılmalıdır. Ayrıca tek şerid olan kısımlar çift şerid olmalıdır. Her yıl yeniden bakıma alınan Batman – Beşiri - Kurtalan yoluna orta refüj, aydınlatma ve sıcak asfalt veyahut imkan oluşturularak beton asfalt yapılmadıkça mesele konuşulmaya, vatandaşlarımız mağduriyet yaşamaya ve bu konu hakkında şikayetlerini dile getirmeye devam edecektir. “ ifadelerini kullandı.

 Konunun takipçisi olacaklarını söyleyen Durmaz, “Bundan dolayı mutlak çözüm adına yerel siyaset kurumu konuyu sürekli gündemde tutmalı, ilgili kurumlar da üzerlerine düşeni yapmalı ve şimdiden yeni ve kalıcı projeler geliştirerek sorunun çözüme kavuşmasını sağlamalıdırlar. HÜDA PAR olarak konuyla yakından ilgilenip takipçisi olmaya ve çözüm adına ayırt etmeksizin vatandaşlarımızın yanında bulunup sorun ve sıkıntılarını gündeme getirmeye devam edeceğiz.” Dedi. ŞEVKİ ASLAN    


Önceki YOLU TRAFİĞE KAPATTILAR
Sonraki ONLARCA KİŞİYİ DOLANDIRIP KAÇTILAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.