AĞITLARLA UĞURLANDI

AĞITLARLA UĞURLANDI

Silvan’da Semih ve Ferit Kızılçiçek kardeşleri arayan ekipler, kanalda, 10 gün önce hayvan otlatmak için evden çıkan ve kaybolan 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz'ın cesedine ulaştı. Defnedilmek üzere Beşiri İkiköprü’ye getirilen küçük Yılmaz’ın cenazesi ağıtlarla uğurlandı.

 

Silvan ilçesinde 1 Temmuz’da kaybolan ve dün akşam cansız bedenine ulaşılan Yusuf Yılmaz’ın cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından defnedilmek üzere Beşiri’ye götürüldü.

Silvan ilçesinde sulama kanalına girerek boğuldukları belirtilen Semih ve Ferit Kızılçiçek kardeşleri arayan ekipler, kanalda, 10 gün önce hayvan otlatmak için evden çıkan ve kaybolan 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz'ın cesedine ulaştı.

Akşam saatlerinde, Silvan'ın Çevriksu (Girkê Boto) köyünde sulama kanalına girerek boğuldukları belirtilen Ferit ve Semih Kızılçiçek kardeşler için arama-kurtarma çalışması başlatıldı.

Gece boyunca devam eden aramalarda, kardeşlerden Ferit Kızılçiçek'in cesedine ulaşıldı. Semih Kızılçiçek'i arama çalışması devam ederken, ekipler, aynı bölgede bir ceset daha gördü.

Sudan çıkarılan bu cesedin, incelemeler sonucunda, 1 Temmuz'da hayvan otlatırken kaybolan ve İstanbul'da görüldüğü iddia edilen Yusuf Yılmaz'a ait olduğu belirlendi. 

  KÜÇÜK YILMAZ’IN CENAZESİ DEFNEDİLMEK ÜZERE İKİKÖPRÜ’YE GÖNDERİLDİ

Olayı haber alan yakınları sinir krizleri geçirirken Yusuf Yılmaz’ın cenazesi önce Dr. Yusuf Azizoğlu Silvan Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Daha sonra otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna getirildi. Cenaze, yapılan otopsinin ardından Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü Mahallesi'nde toprağa verilmek üzere yola çıkarıldı.

KÜÇÜK YILMAZ AĞITLARLA UĞURLANDI

İkiköprü’ye getirilen küçük Yılmaz’ın cenazesi yakınları ve İkiköprü halkı tarafından dualar ve ağıtlar eşliğinde defnedildi.


Önceki MUCURLU YOL 3 VATANDAŞI HAYATINDAN EDİYORDU
Sonraki VATANDAŞLARA DUYARLILIK ÇAĞRISI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.