ÖLÜM YOLU OLMASIN!

ÖLÜM YOLU OLMASIN!

Batman-Beşiri güzergâhındaki yolun bir kısmına mucur serilmesi ölümlü kazalara davetiye çıkarırken mucurdan ötürü arabalarının camları kırılan sürücüler modern Türkiye’de yolların bakımının hala çağdışı yöntemlerle yapılmasına sert tepki göstererek, bunun Batman için büyük bir ayıp olduğunu söylediler.

 

Batman-Beşiri yoluna mucur dökülmesi sürücülerin büyük tepkisini çekti. Bu yolun kendileri için korkulu bir rüya olduğunu söyleyen sürücüler mucurlu yolu geçinceye kadar ölüm terleri döktüklerini, arabalarının camlarının kırıldığını belirttiler. Mucurlu yolun ciddi maddi hasara yol açtığını belirten şoförler Batman’ın en işlek yolunun çağdışı yöntemlerle bakımının yapılmasına tepki gösterdiler. Ölümcül kazalara davetiye çıkaran mucurların bir an önce yoldan kaldırılmasını isteyen sürücüler, onun yerine köklü ve modern çözümler üretilmesini yetkililerden talep ettiler.

VATANDAŞIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ HİÇE SAYILIYOR

Mucurlu yolda arabasının camlarının kırıldığını belirten sürücülerden Abdurrahim Zengin, “ Batman- Beşiri yoluna dökülen mucurlardan ötürü gelip geçen arabaların tekerleklerinin altından sıçrayan taşlar bütün sürücülerin korkulu rüyası olmuş durumda. Üçüncü dünya ülkelerinde bile artık görülmeyen çakıl taşlarıyla, mucurla yapılan yol serimi teknolojisi resmen kazalara davetiye çıkarmaktadır. Bu yollarda camları üst üste kırılan, iki cam değiştiren arkadaşlarımız var. Bu durum vatandaşın hem can hem de mal güvenliği için ciddi anlamda tehlike arz etmektedir. Vatandaşın mal ve can güvenliği hiçe sayılıyor.” Dedi.

MODERN TÜRKİYE’DE BU İLKEL UYGULAMA UTANÇ VERİCİ

Modern Türkiye’de bu ilkel uygulamanın utanç verici olduğunu söyleyen Zengin, “ Ulaşım konusunda dünyaya örnek olan bir ülkenin gelişmiş bir şehri olan Batman’da bazı işlek yolların hala asfaltlanmamasını şimdiye kadar görev yapan idarecilerin ve duruma ilgisiz kalan politikacıların kabahati olarak görüyorum. Batman-Siirt arasında hala tek şeritli yollar var. Bu sorunların ivedilikle çözülmesi lazım.” İfadelerini kullandı.

ÖLÜMLÜ KAZA OLURSA VEBALİNİ KİM YÜKLENECEK?

Diğer bir sürücü Salih Tunç da mucurlu yola tepki göstererek, “ Yollara mucur dökülmesi çok riskli bir durum. Bu kesinlikle kazalara davetiye çıkarıyor. Birçok araç zarar görüyor. Allah korusun bundan ötürü ölümlü bir kaza olsa bunun vebalini kim yüklenecek, bunun hesabını kim verecek. Bu soruna bir an önce el atılmalı ve Beşiri- Batman yolu modern tekniklerle bakıma alınıp asfaltlanmalı.” Dedi. ŞEVKİ ASLAN


Önceki SURİYE’Lİ ÇOCUKLAR EĞLENDİ
Sonraki HALKIN İNANCIYLA BARIŞIK BİR SİSTEM KURULMALI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.