Robotik Atölyeleri Kuruldu

Robotik Atölyeleri Kuruldu

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran Batman Bilim ve Sanat Merkezi’ni (BİLSEM) ziyaret etti.

 

BİLSEM bünyesinde kurulan STEM Kodlama ve Robotik Atölyelerini gezen Kurtaran, verilen eğitim hakkında idarecilerden bilgi aldı ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Batman’ın eğitim kalitesini artırmak ve öğrencileri 21. Yüzyılın becerileriyle donatmak amacıyla Batman Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Dicle Kalkınma Ajansı’nın (DİKA) katkılarıyla BİLSEM de açılan atölyelerde öğrenci ve öğretmenlerin kurslara katılmalarını sağladıklarını belirten Kurtaran, öğrencilerin, STEM eğitimleriyle proje bazlı öğrenme ve projelerini hayata geçirme fırsatı bulduklarını ve bunun yanı sıra robotik ve kodlama eğitimleriyle de 21. yüzyılın okur- yazarlığı sayılan kodlamayı da öğrendiklerini söyledi.

18-23 Haziran eğitici eğitimine katılan 44 öğretmenle başlatılan proje ile ilgili olarak konuşan Kurtaran, “Öğretmen ve öğrencilerimizi çağın gerektirdiği bilgi teknolojileriyle donatmak, onları hayata hazırlamak bizim birinci önceliğimizdir. Bu amaçla geliştirdiğimiz bu projeye DİKA ve Batman Valiliği işbirliği yaparak BİLSEM’de bu atölyeleri kurmayı planladık. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize ve DİKA’ya teşekkür ederim. Öğretmenlerimizi de bu merkezde hizmet içi eğitimlere alarak onları da yetiştirme ve geliştirme çabası içinde olacağız.” dedi.AHMET KÖLGE

 

 Önceki KURSİYER SPORCULARA MALZEME DAĞITIMI
Sonraki SURİYE’Lİ ÇOCUKLAR EĞLENDİ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.