ALTIN FİYATINDAN ÖTÜRÜ DÜĞÜN ERTELEYENLER VAR

ALTIN FİYATINDAN ÖTÜRÜ DÜĞÜN ERTELEYENLER VAR

Yaz mevsiminin gelmesi ile düğün sezonu açıldı. Fakat altın fiyatları damat adaylarını bayağı zorlayacak gibi görünüyor. Altın fiyatlarından ötürü düğünü erteleyenler bile var.

 

Düğün sezonu olan yaz mevsiminin de gelmesi ile beraber kuyumcularda bir beklenti var. Altın fiyatlarının düğün sezonunu etkilediğini belirten kuyumcular, birçok sıkıntının oluştuğunu belirtti. Konu ile ilgili görüştüğümüz 25 yıllık kuyumcu Abdulkadir Değer, altın fiyatlarından dolayı beklenildiği gibi bir rağbet olmadığını belirtti. Hem altın fiyatlarının artması hem de piyasadaki durgunluğun düğünleri etkilediğini belirten Değer, vatandaşın evlenecek kadar iş yapamadığını belirtti.

“VATANDAŞ EVLENECEK KADAR İŞ YAPAMIYOR”

Konu ile ilgili görüşlerini belirten Değer, “Yaz mevsimi geldi ve düğün sezonu açıldı fakat beklenildiği kadar rağbet yok. Bundan 5 sene öncesine bakarsak arada dağlar kadar fark var. Daha önceleri fiyatlar bu kadar uçuk değildi, halk da çalışıyordu. En azından evlenecek kadar maddi imkân vardı. Şimdi ise piyasanın durgunluğu ve altın fiyatlarının artışı evlenecek olan kişileri bir hayli zorluyor.” Şeklinde konuştu.

“DÜĞÜNLERİ ERTELEMEK ZORUNDA KALIYORLAR”

Altın fiyatlarının yüksek olduğundan düğünlerini erteleyenlerin dahi olduğunu belirten Değer, “Birçok müşterim altın fiyatlarından dolayı düğünlerini ertelemek zorunda kalıyor. Damat tarafı birçok sıkıntı çekiyor. Son zamanlarda altın kiralamak isteyen vatandaşlar oluyor. Güçleri yetmiyor ama düğün yapmak zorundadır, altın kiralıyorlar. Düğünden sonra altınları geri getiriyorlar. Bu durum hali ile aileler arasında sıkıntılara yol açıyor. Altın fiyatlarında biraz daha düşüş olsa hem alım satımcılar, hem de düğün sahipleri rahatlayacak.” İfadelerini kullandı. ŞEVKİ ASLAN


Önceki SAĞLIK MERKEZİNE, HASTA NAKİL AMBULANSI
Sonraki 5 Ekmek Dağıtım Büfesi Daha

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.