KÖTÜLÜĞE GİDEN YOLLAR KAPATILMALI

KÖTÜLÜĞE GİDEN YOLLAR KAPATILMALI

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı, kayıp çocuk vakalarına ilişkin yaptığı açıklamada neslin ihyası için kötülüğe giden yolların kapatılması gerektiğini belirtti.

 

Yaşanan çocuk istismarı ve ölümlerine tepki gösteren HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, gazetemize yaptığı açıklamada, “Neslin ihyası için kötülüğe giden yollar kapatılmalı” dedi.

Son dönemlerde küçük çocuklara yönelik istismar olaylarında ciddi artışlar yaşandığına dikkat çeken Durmaz, “Kaçırılıp cinsel istismara maruz kaldıktan sonra katledilen minik Eylül olayıyla birlikte benzeri meseleleri daha çok duymaya başladık. Kaçırıldıktan sonra cinsel şiddete maruz kalıp katledilen masum çocukların durumu, şiddet ve istismar olaylarının en acısı ve düşündürücüsüdür. Toplum neden bu hale geldi, manevi değerlerine bağlı olarak bilinen toplumumuz nasıl oldu da özünden bu kadar uzaklaştı? Biliyoruz ki toplumun özünden uzaklaşması bir anda olmadı. Çarpık düzenin dayatması neticesinde insanlarımız değerlerinden uzaklaştıkça, olumsuzluklar ve toplumsal sorunlar çoğaldı. Kötülüğe ve hayasızlığa giden yollar açık tutulduğundan ve kimi zaman devlet bünyesindeki kurumlar tarafından teşvik edildiğinden dolayı sorunlar da artışlar yaşandı.” ifadelerini kullandı.  

“Manevi Şuur Kazandıracak Projeler Hayata Geçirilmelidir”

Durmaz, “Çoğalan sorunlara karşı mutlak çözümler ortaya konmadıkça günübirlik tedavilerle amaca ulaşılamaz. O yüzden, gençliği özünden uzaklaştıran uygulamalara karşı çözüm odaklı bir irade ortaya konmalıdır. Toplumu bilinçlendirecek ve sorunlara kesin çare olacak bir iradenin ortaya konması, yeni neslin istenilen ve hedeflenen bir şekilde yetişmesine katkı sağlayacaktır. Çeşitli projelerle manevi değerlerinden uzaklaştırılmış yeni neslin yeniden özüne dönmesi, mevcut sorunların mutlak çözümünü de beraberinde getirecektir. Bunun için bir an evvel topluma manevi açıdan bilinç ve şuur kazandıracak projelerin hayata geçirilmesi gerekir.” şeklinde konuştu.  

“ÇÜRÜK SİSTEME SAHİP ÇIKMAK TOPLUMUN FAYDASINA DEĞİLDİR”

Gençliği içinde bulunduğu durumdan sahil-i selamete çıkarmak için çalışılması gerektiğini söyleyen Durmaz, “Yasal güvenceler öne sürülerek çürük sisteme sahip çıkmak toplumun faydasına değildir. Bundan vazgeçilmelidir. Suçlu üretip kendini gizlemeyi başaran sistem ıslah edilmedikçe bataklıkların kurumayacağı bilinmelidir. Bu konuda elbette devlet üzerine düşeni yapmak zorundadır, kötülüğe giden yolları kapatmak mecburiyetindedir. Özellikle ülkenin geleceğini etkileyecek yeni dönemde, Müslüman toplumumuzun en önemli beklentilerinden biri de budur. Aynı zamanda toplumun geleceği açısından dertli olanlar, İslami ve insani değerlere bağlı bir neslin yetişmesi hedefiyle çalışma yapan hassasiyet sahibi kişi ve kesimler de kendilerini sorumlu görerek toplumun manevi gelişimi ve genç neslin ihyası için kolları sıvayıp çözüm odaklı adımlar atmaları gerekir. Bunları, toplumun ihyası için, dünya ve ahiret saadeti için, gençliği içinde bulunduğu durumdan sahil-i selamete çıkarmak için yapmak gerekir.” dedi.

“ÇÖZÜM İÇİN MESELELERİN SEBEP-SONUÇ BAĞLAMINDA ELE ALINMASI GEREKİR”

Son olarak Durmaz, şunları kaydetti: “HÜDA PAR olarak olayların sadece sonuçlar üzerinden değerlendirilmesinin kesin sonuca ulaştırmadığını, mutlak çözüm için meselelerin sebep-sonuç bağlamında ele alınması gerektiğini belirtiyoruz. Eğer mutlak çözüm isteniliyorsa sivrisineklerle uğraşılmaktan vazgeçilmeli, bataklığın kurutulmasıyla uğraşılmalıdır. Bu konuda bizler, çocuklara yönelik istismar meselelerinin bir daha yaşanmaması ve İslami ahlak anlayışının toplum içinde yer edinmesi adına çalışmalarımıza hız vererek üzerimize düşeni yapmaya, kötülüğe giden yolların engellenmesi için mücadelemizi sürdürmeye ve doğruları dile getirerek insanlarımızı bilinçlendirmeye devam edeceğiz.” AHMET KÖLGE


Önceki KORKUTAN YANGIN
Sonraki YARALI LEYLEK EMİN ELLERDE

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.