SUÇ ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEDE HUKUKTAN TAVİZ VERİLMESİN

SUÇ ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELEDE HUKUKTAN TAVİZ VERİLMESİN

HÜDA PAR Genel Başkanı Yavuz, “FETÖ veya diğer suç örgütleri ile mücadele edilirken hukuk ilkelerinden taviz verilmemelidir.” dedi.

 

HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, OHAL kapsamında yayımlanan 701 sayılı KHK’ya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dün Resmi Gazetede yayımlanan son KHK ile 18 bin 632 personelin kamudan ihraç, 148 personelin de kamudaki görevine iade edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, “FETÖ veya diğer suç örgütleri ile mücadele edilirken hukuk ilkelerinden taviz verilmemelidir.” dedi.

Kamudan ihraç edilenlerin özel sektörlerde de çalışma imkânlarının verilmesi gerektiğini söyleyen Yavuz, ihraç gibi ağır bir müeyyidenin kesin delillere dayandırılması ve sosyolojik bir travmaya neden olmamasına dikkat çekti.

Tedbir uygulanan kişilerin bir kısmı hakkında soruşturma başlatmaya yetecek delil bulunmadığını söyleyen Yavuz, mağduriyetlerin önüne geçilmesi için kurulan OHAL Komisyonu’nun çalışmaları da tatmin edici seviyede olmadığını ifade etti.

Mağduriyet oluşturmamak için azami derecede gayret gösterilmesi gerektiğini söyleyen Yavuz, “701 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 18 bin 632 kişi daha önceki on binlerce kişi gibi mesleklerinden ihraç edilerek kamuda çalışabilme ihtimalleri ortadan kaldırıldı. FETÖ veya diğer suç örgütleri ile mücadele edilirken hukuk ilkelerinden taviz verilmemeli, mağduriyet oluşturmamak için azami derecede gayret gösterilerek gerekli tedbirler alınmalıdır.” dedi. İLKHA


Önceki Mehmet Bağlı Petrolspor’da
Sonraki Belediye Otobüsleri Kaza Yaptı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.