BELEDİYE, HAŞERE ÜREMELERİNE KARŞI İLAÇLAMALARA BAŞLADI

BELEDİYE, HAŞERE ÜREMELERİNE KARŞI İLAÇLAMALARA BAŞLADI

Batman Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tatarcık, sivrisinek, sivrisinek larvası, akrep üremelerine karşı ekstradan önleyici ilaçlama çalışmaları yürütüyor.

 

Haşerelerin üremelerine elverişli koşullar oluşturan sulama kanalları, su birikintilerinin ve hayvan gübrelerinin bulunduğu bölgeler ile sokaklarda ilaçlama çalışmaları yürütülüyor. 

Ekipler, özellikle haşerelerin ( tatarcık, sivrisinek, sivrisinek larvası, akrep…) üremesini engellemek için hem sıcak hem de soğuk sisleme uygulaması gerçekleştiriyor. 

Belediye Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince, vatandaşların rahat bir yaz dönemi geçirmeleri için, gece gündüz demeden, rögar ve kanalizasyonlar dahil Batman’ın genelinde ilaçlama yaptığını belirten Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ‘aksamalar yaşanmasın’ diye önleyici tedbirler almaya çalıştıklarını ifade etti. RECEP FIRAT

 

 

 Önceki BAŞBAKANLIK RESMEN KALKTI
Sonraki Cuma Dişikırık AK Parti İl Başkan Adaylığını Açıkladı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.