ÇÖZÜM MANEVİ KALKINMA

ÇÖZÜM MANEVİ KALKINMA

Çocuk cinayetleri ve tacizlerle ilgili açıklama yapan Batman Diyanet-Sen Şube Başkanı Hamit ERGİN, “Maddi kalkınma tedbirleri yanında ivedilikle Manevi tedbirleri önceleyen çalışma ve kalkınma da hayata geçirilmeli.” Dedi.

 

Ergin çocuklara yönelik şiddet ve tacizleri kınayarak başladığı açıklamasında, “ Dinimizin ana kaynağı Kur’an ve Sünnet İslam toplumunu oluştururken Ahlakı ve insani değerleri öncelemiş, maddeyi ve manayı bir arada tekâmül ettiğini öğreterek toplumu oluşturmuştur. İslam’ın ana felsefesi koruyucu hekimliktir. Hastalık oluşturacak sebeplerim ortadan kaldırır. Asrı saadet döneminden önce cahiliye karanlığının insanı getirmiş olduğu güçlünün haklı güçsüzün haksız sayıldığı, her türlü zülüm ve ahlaksızlığın yaşandığı bir toplumdan alıp, asrı saadet toplumuna gelindiğinde maddi ve manevi hastalıklar nerde ise sıfıra inmiştir.” İfadelerini kullandı.

KÖTÜLÜĞÜN KAYNAĞI BATILI DEĞERLER

 Batılı değerlerin ülkemizde yaygınlaştırılmaya çalışıldığını belirten Ergin, “Günümüz idare sistemlerine baktığımızda maddi ve manevi hastalıklar bilinçli bir şekilde üretilmektedir. Bu itibarla Batı dünyasının hastalıklı ruhların süfli düzenleri ülkemizde de uzun zamandan beri bir kırılma oluşturduğunu, transfer hastalıklı ruhların değerlerimize de tecavüz ettiğini görmekteyiz. Zihniyetlerini sapıklık bürümüş, haysiyet yoksunlarının yaptığı bu saldırılar, kabul edilemez. Kadına şiddet, çocuklara tecavüz, hayvanlara zülüm, dinsiz, inançsız, vicdansız, ahlaksız kişilerin tipik özelliğidir.” Dedi.

ÇOCUKLARIMIZA ŞEFKAT KADINLARIMIZA SAYGI VE HÜRMET GEREKİYOR

Çocuklarımıza şefkat kadınlarımıza saygı ve hürmet gerektiğini söyleyen Ergin, “Hayvanlara karşı ise vicdanlı olmamız gerekir. Bu özellikler meziyet değil, olması gerekenlerdir. Daha geniş bir ifade ile özümüze, inanç dünyamıza, yeniden maddi ve manevi terakki oluşturacak değerlerimize dönmeliyiz. Bugün Ülkemizin birçok yerinde haberler almaktayız. Bir kaç yıl önce paramparça edilen Özgecan Arslan, Münevver Karabulut, Hande Kader cinayetleri sonrasında caydırıcı kararların alınmaması, cinayetlerin devamlılığı hususunda bir caydırıcılık taşımadığını müşahede etmekteyiz.” Açıklamasında bulundu.

 CAYDIRICI CEZALAR GELMELİ

Ergin son olarak şunları söyledi: “Tecavüz eden bir caniye, hâkim iyi hal indirimi verebiliyor. Artık Türkiye’de bunların konuşulmasını istemiyorsak, caydırıcı derecede cezaların getirilmesinin şart olduğunu düşünmekteyiz. Devletimizden istediğimiz ise Maddi kalkınma tedbirleri yanında ivedilikle Manevi tedbirleri önceleyen tedbirleri fiiliyata geçirmesidir. Suç ve suçlunun toplumda itibar görülmediği bilakis kim olursa olsun hiç bir suçun suçlunun yanında kar kalmadığı güven ortamının ivedilikle oluşturmasıdır.” ŞEVKİ ASLAN          

 Önceki "Ezanı Güzel Okuma Yarışması" Bölge Finali
Sonraki Geleceğimizi Koruyalım

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.