İLUH’TAKİ METRUK BİNALAR YIKILACAK

İLUH’TAKİ METRUK BİNALAR YIKILACAK

İluh Mahallesinde incelemelerde bulunan Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, mahalle sakinlerini rahatsız eden metruk binaların kısa sürede yıkılacağını söyledi.

 

Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Batman’ın en eski mahallelerinden biri olan İluh Mahallesinde incelemelerde bulundu.

Başkan Vekili Aksoy’a, Belediyede hizmet veren teknik daire müdürleri de eşlik etti. İmar, Temizlik, BASKİ, Etüt Proje, Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlerinin de hazır bulunduğu incelemeye İluh Mahalle Muhtarı ve mahalle sakinleri de katıldı.

Mahalle sakinleriyle birlikte sokakları tek tek dolaşan Başkan Vekili Aksoy, vatandaşların çay ikramını geri çevirmedi. Yaya olarak saha çalışmasında bulunan Aksoy, mahallelilerle sohbet edip hal hatırını sormayı ihmal etmedi.

 İluh Dere kenarında bulunan alt yapı, yolların temizliği, kaldırımların yapılması ve asfalt serimi talimatı vererek birim müdürlerine tek tek not aldıran Başkan Vekili Aksoy, parkı bulunmayan İluh mahallesine 700 metrekarelik alan üzerine çocuk parkı yapılması talimatını verdi.

 Mahallelilerin metruk binalarla ilgili sıkıntılarını dile getiren İluh Mahalle muhtarı, gece saatlerinde metruk binalarda yasaklı madde kullanıldığını, bu nedenle yıkılmasını istediklerini ifade etmesi üzerine Başkan Vekili Aksoy, bu talebin değerlendirilerek metruk binaların tespit edilip en kısa zamanda yıktırılacağını belirtti. RECEP FIRAT


Önceki HİZMET-İŞ’TEN VALİ DENİZ’E ZİYARET
Sonraki KALABALIK AİLE KONUSUNDA BATMAN ÖN SIRALARDA

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.