Halk Sandık Başına Gitti

Halk Sandık Başına Gitti

 

 

Cumhurbaşkanı ve 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oy kullanan seçmen, seçimlerin, bölge başta olmak üzere ülkeye huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için halk, sabahın erken saatlerinden itibaren oylarını kullanabilmek için sandık başına gitti.

342 bin 706 seçmenin kayıtlı bulunduğu Batman'da ise seçmenler bin 132 sandıkta oylarını kullandılar.

Seçimlere ilginin yoğun olduğu gözlemlenen Batman'da, kentin genelinde polis tarafından yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü.

Sandıkların kurulmasıyla birlikte oylarını kullanan Batmanlı seçmen, seçimlerin, bölge başta olmak üzere ülkeye huzur getirmesi temennisinde bulundu.

“Allah hangisi hayırlıysa onu nasip etsin”

Duygularını paylaşan vatandaşlardan Şemsettin Aslangray, “Sabah saat 07.00’da okula geldik ve sandıkların açılma saatine kadar bekledik. Sandıklar açıldıktan sonra oyumuzu kullandık. Çok sakin geçiyor. Allah’a çok şükür herhangi bir sıkıntı yok ve güzel geçiyor. Allah hangisi hayırlıysa onu nasip etsin. İnşallah her şey güzel olur. Hangisi bizim dünyamız ve dinimiz için hayırlıysa Allah onları başımıza getirsin.” dedi.

“İnşallah akan kanlar son bulur”

Oy kullanarak vatandaşlık görevini yerine getirdiğini belirten Mehmet Emin Tarun, “Sabahın erken saatlerinden itibaren gelip oyumuzu kullandık. Vatanımız ve milletimiz için hangisi hayırlıysa o olsun. Hükümetten bundan sonra beklentilerimiz var. İnşallah akan kanlar son bulur.” diye konuştu.

“Sonumuzun hayırlı olmasını diliyorum”

Tekerlekli sandalyesiyle oy kullanmaya gelen Semra Argun, “Oyumu kullandım. Allah’u Teâlâ hangisi hayırlıysa onu bizlere nasip etsin. Bu seçim hem dünyamıza hem de ahiretimize hayırlı olur inşallah. Sonumuzun hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Seçimin kazasız ve belasız geçmesini diliyorum”

Bastonuyla oy kullanmaya giden Cemile Turan ise duygularını şöyle dile getirdi: “Oyumuz kullandım. Hayırlısı olur inşallah. Bu seçimin kazasız ve belasız geçmesini diliyorum. Allah bu seçimin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

“Tek talebimiz, siyasilerin söylediklerini yerine getirmeleridir”

Siyasilerden taleplerinin olduğunu ve söyledikleri vaatleri yerine getirmelerini istediklerini vurgulayan Murat Direk, “Sabah erken saatlerinde gelip oyumu kullandım. Bu bir başlangıç… İnşallah bu seçim hayırlara vesile olur. İnşallah İslamiyet kazanır, bütün düşüncemiz bu yöndedir. Yetkililerden talebemiz, bundan sonra vaat ettiklerinin arkasında durmalarıdır. Her seçim aynı şeyleri söylüyorlar; ama seçimden sonra tekrar bildiklerini okuyorlar. Tek talebimiz, söylediklerini yerine getirmeleridir.” şeklinde konuştu.

“Beklentim hayırlı olanın çıkmasıdır”

Seçmenlerden Murat Doyar da duygularını şöyle ifade etti: “Dinimiz ve ülkemiz için hangisi hayırlıysa Allah onu nasip etsin. Cumhurbaşkanı ve milletvekili için iki ayrı oy kullandım. Allah hayırlısını yapsın. Beklentim hayırlı olanın çıkmasıdır.”

“Siyasilerden beklentimiz Batman için iyi bir çalışma yapılmasıdır”

Eşi ve çocuklarıyla birlikte oy kullanmaya giden seçmen Alaattin Mikyas, “Oyumuzu kullandık. Hayırlısı ve bizler için en güzeli olur inşallah. Siyasilerden beklentimiz Batman için iyi bir çalışma yapılmasıdır. Bu seçimin hayırlar getirmesini diliyorum.” açıklamasında bulundu.( İLKHA)

 


Önceki Gök; “Seçim Ülkemiz Ve İnsanlık İçin Hayırlara Vesile Olsun"
Sonraki Kurtaran Sporda Başarılı Öğrencileri Konuk Etti

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.