Asri Mezarlık Güzelleşti

Asri Mezarlık Güzelleşti

 

Beşiri Belediyesi, mezarlıklarda yürütülen çalışmalar kapsamında yapılan ihata duvarı ve takılan demir kapıyla Beşiri Asri Mezarlığı güzel bir görünüme kavuştu. 

Beşiri Milli Egemenlik Mahallesinde bulunan ve 25 Mart 2018 tarihinde yapımına başlanılan Asri Mezarlığının yenilenme çalışmaları devam ediyor.  Beşiri Belediyesi olarak mezarlıklara büyük önem verdiklerini söyleyen belediye yetkilileri “Belediyemizce İlçe Merkez Mezarlığımızın kapı yapım çalışmaları tamamlanmış olup, mezarlık çevre düzenlemesi ve ihata duvarı yapım çalışmalarımız devam etmektedir.” İfadelerini kullandılar.

Tarihi Midyat taşı ile inşa edilen giriş kapısının maliyetinin ise yaklaşık 17 bin Türk Lirası olduğu belirtildi.  Midyat taşı, Mardin'in Midyat ilçesinde yapı elemanı olarak kullanılan son derece kolay işlenebilir ve diğer yapı elemanlarına kıyasla artı özellikleri ile tercih edilen bir yapı. İbrahim Özmen

 


Önceki Aksoy, Gazi Yavuz'u mutlu gününde yalnız bırakmadı
Sonraki En Erken Kapanan Sandık Yolveren Köyünde

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.