DERDİMİZ EMEKLİLERİ EV SAHİBİ YAPMAK

DERDİMİZ EMEKLİLERİ EV SAHİBİ YAPMAK

 

Basın mensuplarıyla iftarda bir araya gelen Emekliler Derneği Başkanı Ekmen, yaptıkları TOKİ konutlarının emeklilere yönelik yapıldığını, dertlerinin muhtaç emeklileri ev sahibi yapmak olduğunu söyledi.

 

EMEKLİLERDEN TALEP AZ GELİNCE DİĞER KONUTLARI HALKA SATTIK

Emekliler Derneği Batman Şubesi basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. İftardan sonra açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Hüseyin Ekmen, " Biz emekliler emeğemizle çalıştık ve emeğimizin karşılığını almak için çaba sarf ediyor ve sarf etmeye devam edeceğiz. Sayın basın mensubu arkadaşlarımız bu davetimize katılmanızı çok samimi buluyorum. Emeklilerimizin çıkarına her zaman çalışmalarımızı yapmaktayız.  Bizler fakirlere, işşizlere yönelik konut yapımında bulunduk. Tam 1633 konutun yapımı Batman gibi bir yerde az değil değerli arkadaşlar. Sözü çok fazla uzatmak istemiyorum ama bu yaptığımız yatırımlar emeklilerimize yönelikti. Ancak biz bu yatırımı yaparken malesef emeklilerimiz tam istediğimiz manada müracaat etmediler. Yani konutların %70'ine emeklilerimiz sahip oldu. Geri kalan yüzdeliğine de Batman halkı sahip oldu."dedi.

 

Ev sahibi olmayan üyelerinin hepsinin kendilerinden ev istediğini belirten Ekmen, " TOKİ bana geri kalan evleri satacağını söylemişti. Açık bir şekilde ben buna karışı çıkmıştım. Bu konutların emeklilere satılmasını istedik. TOKİ de eğer satılmassa iptal edileceğini, halka satılacağını söyledi. Biz emeklilere gelip bu konutlara müraccat etmlerini satın almalarını defalarca söyledik fakat gelip müracaat etmediler. Şuan 12.800 üyemiz var ve bunların hepsi bizden şuan ev istemekte. Demekki iyi birşey yapmışız. Yaptığımız iş Batmanın halkına yaptığımız bir hizmettir ve bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz."ifadelerini kullandı. MEHMET EMİN URAZ

 

 

 

 

 


Önceki AKSOY, HASTA ZİYARETLERİNE ÇIKTI
Sonraki GÖK'Ü MECLİSTE GÖRMEK İSTİYORUZ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.