DEVLET ENGELLİLERİ KONUT SAHİBİ YAPMALI

DEVLET ENGELLİLERİ KONUT SAHİBİ YAPMALI

 

Engellilerle bir araya gelen Batman Bağımsız Milletvekili Adayı Gök, engellilerin devlet desteğiyle konut sahibi olması gerektiğini söyledi.

24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Batman Bağımsız Milletvekili Adayı Aydın Gök, engellilere yönelik iftar programı düzenledi.

Programa; Aydın Gök’ün yanı sıra, HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, kadın kolları, engelli derneklerinin başkanları ile engelliler ve aileleri katıldı.

Engellilerle bir araya gelen Gök, tek tek kendileriyle yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti.

Programda bir konuşma yapan Gök, engellilerin toplumun bir parçası olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi. Kamu ve fiziki alanlarda engellilerin düşünülerek yapılması gerektiğini belirten Gök, engellilerin önlerindeki tüm engellerin kaldırılması gerektiğini ifade etti.

Gök, “Seçim öncesinde de engelli derneklerimizi ziyaret ettik, sıkıntılarını dinledik. Yalnız siyasetçilerin kalitesi o makamlara oturduktan sonra belli olur. Hiç şüpheniz olmasın; şayet halkımız beni vekilliğe layık görürlerse ve mecliste milletin vekili olabilirsek ilişkilerimiz kat be kat artacaktır. Bu sözü veriyorum: mecliste olduğumuzda ve elimizde yetki olduğunda sıkıntılarınızı duyurmaya ve çözüm bulmaya çalışacağız.” dedi.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE DESTEKLER OLMALIDIR”

Engellilere yönelik çok sayıda projelerinin olduğunu ve projelerden bir kaçını sıralayan Gök, “Eğitimden, sağlıktan, ulaşımdan, konut sahibi olmaya kadar bütün bu temel ihtiyaçların giderilmesi konusunda elimizden geleni yapacağız. Elektrik engelli kardeşlerimiz için en azından yüzde 50 indirimli olması lazım. Doğalgaz, suda bir kısım indirimler belki vardır; fakat bütün asli ihtiyaçlarda indirim olması gerekir. Konut sahibi olmada mutlaka devlet desteği olması lazım. Engelli kardeşlerimize en azından yüzde 50 destek olmalıdır.” diye konuştu.

“ENGELSİZ BİR YAŞAM OLMALIDIR”

Konuşmasının sonunda Gök, şunları söyledi: “Ulaşımda, yaşadığımız konutlarda, işyerlerinde engelsiz bir yaşam olması gerekir. Engelli kardeşlerimizin rahatlıkla alışveriş yapabileceği, tatile çıkabileceği, ulaşım sıkıntısı çekmeyeceği şekilde araçlar, konutlar yapılması lazım. Bunlar önceliklerimiz arasında olacaktır. Engelli kardeşlerimize belli bir hac kontenjanı ayrılsın. Onlarda rahat bir şekilde hacca gidebilsinler. Veya dönem dönem umre ziyaretleri için öncelik tanınsın.” AHMET KÖLGE

 


Önceki ALTYAPIDAN SÜPER LİGE
Sonraki AKSOY, HASTA ZİYARETLERİNE ÇIKTI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.