TOPLUMUN HÜDA PAR'A İHTİYACI VAR

TOPLUMUN HÜDA PAR'A İHTİYACI VAR

 

HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili Adayı, Avukat Emin Güneş, adaleti ve liyakati esas alan HÜDA PAR’a toplumun ihtiyacının olduğunu söyledi.

Bölge insanını yöneten belli aşiretlerin olduğunu hatırlatan Güneş bunu ‘memleketin talihsizliği’ olarak yorumladı.

Güneş, “Partiler değişir ancak partiler değişmesine rağmen liberali, solu, sağı gelir gider ancak tepemizdeki zalimler değişmez. Hep belli baronlar, belli aşiretlerin adamları, hep belli soy isimler… biz bunlara mahkûmuz. Bunlar imtiyazlı konumlarını sürdürebilmek için her partiye gidebiliyorlar. Mesela 28 Şubat döneminde Müslümanlara kan kusturan, başörtülü yavrularımızı okulların önünde sürükleyenler ile 28 Şubat’a karşı bir zafer ile iktidara gelen sözüm ona dindar partide yine milletvekili olanlar aynı kişiler. Hadi o milletvekilleri ikiyüzlülük yapıyor, peki bunlara oy veren insanlar hangi akla hizmet ederek bunu yapıyor. Bunun adı seçim değil. Biz bir seçimden bahsediyoruz. Müslüman seçimini yaparken neye dikkat edeceğini mümkün ise kitabına danışmalı. Bizim bir kitabımız var. O, bizim kılavuzumuz, rehberimiz, yol göstericimiz. O ne diyor? Yöneticiniz de sizin gibi Allah ve Resulüne iman etsin diyor. Sizden olsun diyor. Sizden olsun derken ırkınızdan aşiretinizden değil sizin gibi Allah’a ve Resulüne itaat edenlerden olsun.” dedi.

 “Kendimize, kendimiz gibi dürüst, namuslu, vekil seçmemiz gerekir.” diyen Güneş, “Bizim toplumun HÜDA PAR gibi bir partiye ihtiyacımız var. Kimseye ayrıcalık tanımayan, herkesi liyakatine göre gerekli yerlere getiren, kamu mallarını gözü gibi koruyan, kamuyu talan etmeyen, Beytülmali gözü gibi koruyan insanlara ihtiyacı vardır. Babası işsiz olarak gezen çocuğun HÜDA PAR’a ihtiyacı var. HÜDA PAR iktidara gelmez ise o çocuk yoksulluk ile boğuşacak. Bir siyasi partide torpili olmayıp ortalıkta sürünen insanların HÜDA PAR’a ihtiyacı var. Çünkü HÜDA PAR adaleti ve liyakati esas alan bir partidir.” diye konuştu. İLKHA

 


Önceki Medeniyetimizde Merhamet Kültürü Var
Sonraki AKSOY, OTOBÜSTE VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.