GÖK, GERCÜŞ’TEYDİ

GÖK, GERCÜŞ’TEYDİ

 

Batman Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Aydın Gök, Gercüş’teydi.

HÜDA PAR’ın desteklemiş olduğu Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Aydın Gök Gercüş köy, esnaf ve taziyelerini ziyaret etti. Beraberindeki heyet ile birlikte ilk önce köylerin yolunu tutan Gök Gercüş’e bağlı Gökçepınar, Koçak, Çukuryurt, Akar köylerini ziyaret etti. Taziye ziyaretlerini de unutmayan Gök, daha sonra ilçe merkezine gelerek esnaf ziyaretlerinde bulundu.

“ÂLİMLER GİBİ AMİRLERİN DE İYİ OLMASI GEREKİYOR”

Köylerde konuşan Gök, “Her hafta imamlarımız ve âlimlerimiz faiz haramdır, içki haramdır ve haram olan her şeyi söylüyorlar. Fakat baktığımız zaman faiz haramdır diyorlar ama her köşe başında faiz ile işini yürüten bankalar var. İçki haramdır, her yerde bayileri var. Zina haramdır fakat her şehirde fuhuş yapılıyor. Yani âlimlerimiz ne kadar iyi olursa olsun amirler iyi olmazsa emin olun yine huzur ve selamet hâkim olmaz. Bizim yönetileceğimiz yasaların halkın bünyemize göre olması lazım. Örf adetlerimize özellikle dinimize göre olmalı. Bizim kıymetlilerimize sahip çıkmamız gerekiyor, peki nedir onlar? Dürüstlük, adalet, güvendir. Bunlar bizim içimizde olursa biz pişman olmayız.” Diye konuştu.

Köy ziyaretlerinde köy halkı tarafından ilgi gören Dr. Aydın Gök, köylülerin sıkıntılarını dinledi ve kendilerinden destek istedi. Köylülerin her zaman yanında olacaklarını belirten Gök, köy ziyaretlerinin ardından Gercüş ilçesindeki Hastane çalışanları, hastaları ve esnafları ziyaret etti. Gök, esnaftan da destek istedikten sonra, iftarını Gercüş'te açtı. İftardan sonra kahvede vatandaşlar ile birlikte oturdu. İLHAN YILDIZ

 


Önceki KAYMAKAM SORUNLARI DİNLEDİ
Sonraki GÜNDÜZ YAŞIYORUM, GECE YAZIYORUM

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.