Farklılıklarımızı Zenginlik Olarak Göreceğiz

Farklılıklarımızı Zenginlik Olarak Göreceğiz

 Yargıda Birlik Derneği'nin  5. geleneksel iftar programına katılarak, yargı üyeleriyle bir araya gelen Vali Ahmet Deniz, burada yaptığı konuşmada, " Farklılıklarımızı Zenginlik Olarak Göreceğiz" dedi. 

TP Kristal Park tesislerinde düzenlenen programa; Vali Deniz'in yanı sıra Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet, Yargıda Birlik Derneği Başkanı ve Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Dr. Birol Kırmaz, Hakimler ve Savcılar Kurulu Üyesi Alp Arslan, Batman, Diyarbakır, Siirt ve Mardin Cumhuriyet Başsavcıları, Adalet Komisyonu Başkanları, İdare Mahkemesi Başkanları ile çok sayıda yargı üyesi katıldı. 

İftardan sonra Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Dede,Yargıda Birlik Derneği Başkanı ve Yargıtay Cumhuriyet savcısı Dr. Birol Kırmaz, Hakimler ve Savcılar Kurulu Üyesi Alp Arslan ve Vali Ahmet Deniz birer konuşma yaptılar. 

Vali Deniz, Birlik, beraberlik ve huzur içerisinde bir iftar sofrasındayız. Bölgemiz geçmişte çok sıkıntılar yaşandı ve badireler atlattı. Halkımızın huzura sahip çıkması,güvenlik güçlerimizin kahramanca mücadelesi sayesinde geleceğe daha ümitle bakıyoruz. Bu çok önemli ve kıymetlidir. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. 35-40 yıldır PKK terör örgütünü piyon olarak kullanalar, FETÖ terör örgütünü de kullanarak,15 Temmuz'da hain bir darbe girişiminde bulundular. İlk saatlerden itibaren halkımızın ve güvenlik güçlerimizin kahramanca duruşu ve 16 Temmuz'da Türkiye'de birçok kuruma örnek olacak o yürekli ve cesaretli duruşu gösteren HSYK müthiş bir işi başardı. Normal koşullarda hepimiz görevimizi yapıyoruz. Ama önemli olan ülkenin uçuruma gittiği dönemlerde görev üstlenmektir. Bu çok önemli ve kıymetli" diye konuştu. 

Demokrasilerin güzelliği, farklı düşünen toplumların bir arada yaşamak olduğunu ifade eden Vali Deniz, farklılıklarımızı zenginlik olarak göreceğiz. Ortak değerimiz Vatanın bölünmez bütünlüğüdür. Bundan asla ve asla taviz vermemiz mümkün değildir. Bu oyunları hep beraber bozacağız. Ülkemizin birlik ve beraberliğini hep birlikte sahip çıkacağız" dedi. 

Konuşmaların ardından yargı mensuplarıyla bir süre sohbet eden Vali Deniz, daha sonra programdan ayrıldı. ŞEVKİ ASLAN


Önceki BİR AYDA 11 BİN TON ÇÖP TOPLANDI
Sonraki HÜDA PAR’dan Kadir Gecesi mesajı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.