Molla Emin Ulutaş'a Şartlı Tahliye

Molla Emin Ulutaş'a Şartlı Tahliye

Daha önce Fethullah Gülen’le ilgili bir yazı yazan ve geçtiğimiz ocak ayında gözaltına alınıp cezaevine konulan Molla Emin Ulutaş, şartlı tahliye ile serbest bırakıldı.

 

Geçtiğimiz ocak ayında gözaltına alınıp cezaevine konulan 75 yaşındaki Molla Emin Ulutaş (Mele Eminê Botiki), şartlı tahliye ile serbest bırakıldı.

Ulutaş, namaz kılmak için gittiği mescitte polisler tarafından gözaltına alınıp mahkeme tarafından kendisine daha önce verilen 3 yıl bir ay 15 günlük hapis cezası nedeniyle cezaevine gönderilmişti. Ulutaş, dün akşam saatlerinde şartlı tahliye edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığında 30 sene vaiz ve murakıp olarak çalışarak emekli olan Ulutaş, emekliliği sırasında gazetelerde yazılar yazarak birçok yerde sohbetler yaptı. Ulutaş, tercümeler yapıp kitaplar da yazdı. Hayat İlmihali isminde bir eseri de olan Ulutaş, Temel Şafii Fıkhı Ehyar kitabını da Türkçeye çevirdi.

2003 yılında kurulup, 2011 yılında feshedilen Toplumsal Hakları ve Değerleri Koruma, Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Toplum-Der) Batman Şubesi üye ve müdavimlerinden oluşan ve aralarında Molla Emin Ulutaş'ın da bulunduğu 12 kişiye, toplam 56 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verilmişti. 

Daha önce  konuşun Ulutaş, "Fethullah Gülen kime hizmet ediyor?" diye bir yazı yazdığı için kendisinin de cezalandırıldığını söylemişti. İLKHA

 Önceki KUDÜS'Ü ÖZGÜRLEŞTİRMEK MÜSLÜMANLARIN BORÇUDUR
Sonraki MUHTAÇ AİLELERE İFTAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.