DSİ UYARDI

DSİ UYARDI

DSİ 10. Bölge 103. Şube Müdürlüğü, Batmanlı vatandaşları uyararak, Sulama kanallarına, Batman çayına, Batman baraj gölüne ve göletlerde suya girmenin tehlikeli ve yasak olduğunu belirtti.

 

Yapılan açıklamada, "DSİ 10. Bölge 103. Şube Müdürlüğü faaliyet alanında bulunan Batman- Silvan sulama tesisinin, Batman Sol Sahil Sulama Tesisinin ve Malabadi Sulama Tesisinin; işletme, bakım onarım ve yönetim sorumluluğunu devralan ilgili birliklerce tarımsal faaliyetlerin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi adına sulama suyu taleplerine istinaden tesise sulama suyu verilmeye başlanmıştır.Hava sıcaklığının da artmasıyla söz konusu sulama kanallarına, Batman Baraj Gölüne, Göletlere ve Batman Çayına serinlemek amacıyla vatandaşların girdiği ayrıca evsel atıkların atıldığı servis yollarında aşırı hız yapıldığı ve bu nedenle de sık sık üzücü kazaların meydana geldiği tespit edilmektedir." denildi.

Vatandaşların uyarıldığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın mal ve can güvenliği acısından Sulama kanallarına, Batman çayına, Batman baraj gölüne ve göletlerde suya girmenin tehlikeli ve yasak olduğu, sulama kanallarına evsel atıkların atılmaması ve servis yollarında aşırı hız yapılmaması konusunda vatandaşlarımızın duyarlı davranması ve uyarıları dikkate almaları gerekmektedir." ifadeleri kullanıldı. İLHAN YILDIZ


Önceki Çocuk Hizmetleri Genel Müdüründen Valiye Ziyaret
Sonraki Gençlik Sahurda Buluştu

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.