KUDÜS ETRAFINDA BİRLEŞELİM

KUDÜS ETRAFINDA BİRLEŞELİM

 

 Dünya Kudüs Günü Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Batman'da da idrak edilecek. HÜDA PAR İl Başkanlığı bugün saat 17.30'da Gülistan Caddesinde Dünya Kudüs Günü etkinliği düzenleyecek. Kudüs Günü vesilesiyle çağrıda bulunan alimler ise  bu günün vahdet mesajı verdiğini ifade ederek Kudüs'ün Müslümanların gündeminden hiç düşmemesi gerektiğini belirtti.

İran İslam İnkılabı Rehberi İmam Humeyni'nin 7 Ağustos 1979’da ilan ettiği Dünya Kudüs Günü bugün İslam coğrafyasında idrak edilecek. Batman'da da HÜDA PAR İl Başkanlığı öncülüğünde Gülistan Caddesinde etkinlik düzenlenecek.

Her yıl Ramazan ayının son cumasında çeşitli etkinliklerle idrak edilen "Dünya Kudüs Günü" dolayısıyla  alimler, bu günün vahdet mesajı verdiğini ifade ederek Kudüs'ün Müslümanların gündeminden hiç düşmemesi gerektiğini belirtti.

Ramazan ayının birçok sorumluluğu hatırlatmak için geldiğini, o sorumluluklardan bir tanesinin de işgal altında olan Kudüs ve Mescid-i Aksa olduğunu belirten tanınan alim Muhammed Emin Yıldırım,  Kudüs'ün Müslümanlar için değişmez bir gündem olması gerektiğini belirtti.

Yıldırım, "Selahaddin'i Eyyubi gibi içimizde bir dert olmalı, bu dertle kalkıp bu dertle oturmalıyız. Eğer böyle bir sorumluluğu ciddi şekilde anlarsak, Kudüs'ü kendimiz anlarsak, oradaki siyonizmin ne yapmak istediğini, hedeflerinin ne olduğunu kavrarsak, bugün bizim yapmamız gereken sorumlulukları da tespit edersek ve bunları yapma gayreti içerisine girersek inşallah hasret kaldığımız özgür Kudüs'e ulaşmada bazı adımlar atılmış olacaktır. Bunların Ramazan ayı içerisinde yapılması Ramazanın bereketiyle daha fazla bereketlenecektir." şeklinde konuştu. Haber Merkezi


Önceki "HALKIMIZ BİZİ SEÇERSE PİŞMAN OLMAYACAK"
Sonraki 172 Bin Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.