14 KİŞİ TEK ODADA YAŞIYOR

14 KİŞİ TEK ODADA YAŞIYOR

​ Yıkılmak üzere olan tek gözlü bir odada yaşayan 14 nüfuslu Gezen ailesi, kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.

Batman merkez Çamlıtepe Mahallesi 4030 Sokak No: 32’de ikamet eden Gezen ailesinin dramı görenlerin yüreğini burkuyor. Yıllar önce hazine arazisinde yaptıkları derme çatma tek odalı bir evde yaşayan aile, ayakta kalma mücadelesini veriyor.

Mutfak, banyo ve tuvaletin bir ve tek gözlü evde kalan Gezen ailesi, hayırseverlerden ve kurumlardan yardım bekliyor.

Maddi imkânsızlıklar nedeniyle başka eve gidemediklerini belirten aile reisi Ramazan Gezen, yetkililerden ve hayırseverlerden kendilerine yardım eli uzatılmasını beklediklerini söyledi.

 

Tuvalet, banyo ve mutfakları bir arada olan 14 nüfusla tek gözlü evde yaşadıklarını ifade eden Gezen, “14 nüfusun geçimini sağlamak için çöplerden pet, naylon ve hurda topluyorum. Batman’daki çöpleri karıştırıp çocuklarımı geçindirmeye çalışıyorum. Ama bir türlü olmuyor. Devlet bu mağduriyetimizi görüp bir el atsın.” dedi.İlkha


Önceki Veliler LGS'yi çok abartmasın
Sonraki BÖLGENİN ÜÇÜNCÜ BÜYÜK PARTİSİYİZ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.