YETENEK TARAMASINA KATILAN ÇOCUKLARLA BULUŞTU

YETENEK TARAMASINA KATILAN ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Vali Ahmet Deniz, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde hayata geçirilen ‘Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında ilimizde yürütülen çalışmaları yerinden inceledi.

 

19 Mayıs Spor Salonunda gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyen Vali Deniz, yetkililerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 Yetenek taramasına katılan öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Deniz, bir süre sohbet ederek, kendilerine başarılar diledi.

 Ziyaret sırasından Vali Deniz’e; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren eşlik etti.

 İlimizde şu ana kadar 1100 sporcunun taramadan geçtiğini, okullar kapanana kadar 5 bin öğrencinin taramadan geçirileceğini belirten yetkililer; yetenek taramasına katılan öğrencilerin 8 parkurdan oluşan testten geçirilerek yeteneklerinin belirlendiğini,  Tüm Türkiye’de 3. sınıf öğrencilerinin aynı anda testten geçirildiği projede;  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden 8 antrenör, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ise 8 beden eğitimi öğretmeni görev aldıkları ifade edildi.

 Projenin amacına ilişkin bilgi veren yetkililer; sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmenin amaçlandığı ifade edildi. İLHAN YILDIZ


Önceki HÜDA PAR'dan Aydın Gök'e Destek
Sonraki YURT BİNASINA KÜTÜPHANE

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.