AKSOY, MÜZELER HAFTASINI KUTLADI

AKSOY, MÜZELER HAFTASINI KUTLADI

Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, “18-24 Mayıs Müzeler Haftası” dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Batman’ın açık hava müzesi olduğunu olma özelliklerini taşıdığını belirten Başkan Vekili AKSOY “İlimiz,  beş ilçemizin de değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarihsel değeri ve kültürel mirası nedeniyle adeta bir açık hava müzesidir” dedi.

Ülkenin her bir köşesinin doğal ve kültürel zenginlikleri içinde barındırdığını belirten Başkan Vekili AKSOY “Milli değerlerimiz olan kültür varlıklarımızın gelecek kuşaklara aktarılması ve korunmasında önemli role sahip olan müzelerimiz, halkımıza ait tarihi değerlerimizin ortaya çıkarılıp tanıtılmasında büyük görevler üstlenmektedir. Sahip olduğumuz milli değerlerin gelecek nesillere sağlıklı şekilde aktarılması adına çalışmalarını sürdüren müzelerimiz, geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmaktadır. Bunun değeri ve bilinciyle, tüm halkımızın ve müze çalışanlarımızın  “Müzeler Haftası”nı kutluyorum” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

 


Önceki RAMAZAN ESNAFIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Sonraki AKSOY’UN KONUKLARI ÇOCUKLARDI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.