HALKIMIZI KUDÜS'E SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUZ

HALKIMIZI KUDÜS'E SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUZ

Ramazan ayı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Peygamber Sevdalıları Batman Koordinatörlüğü, " Müslüman halkımızı bu mübarek Ramazan ayında Filistin'e, Kudüs'e sahip çıkmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullanarak Batman halkını Kudüs'e sahip çıkmaya çağırdı.

Ramazan dolayısıyla mesaj yayınlayan Peygamber Sevdalıları Batman Koordinatörü Feyzi Aydın, Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içinde olduklarını söyledi. Aydın, "Bir rahmet, bereket, feyiz ayı olan, on bir ayın sultanı, bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesini içinde barındıran Ramazan'a kavuşmanın mutluluğu içindeyiz. Duaların çokça kabul edildiği, yapılan ibadetlerin sevaplarının kat kat verildiği bu mübarek ay, Kur'an ayı tüm Peygamber Sevdalısı halkımıza mübarek olsun.Bir Ramazan'a daha kavuşmuş olmanın fırsatı en iyi şekilde değerlendirilmeli, bu mübarek ayı namazla, zikirle, duayla ve özellikle hatimlerle geçirmeliyiz. Ramazanın feyiz dolu gecelerini ibadetlerimizle anlamlandırmalıyız. Bu aya özgü bir güzellik olan teravihleri camilerde, cemaatle kılmalı, teravih sonrası cami cemaatiyle, mahalledeki dost ve akrabalarla, komşularla bir araya gelip tebliğ görevimizi ifa etmeli, kardeşlerimizi iyiye ve güzele yönelik irşat etmeliyiz." ifadelerini kullandı.

RAMAZANI YOKSULLAR İÇİN BİR SEVİNÇ AYINA ÇEVİRELİM

Ramazanı yoksullar için bir sevinç ayına çevirmek gerektiğini belirten Aydın, "Rabbimizin emrini ve Peygamberimizin sünnetini ihya ederek bu mübarek ayı infak ve sadaklarımızla yoksul ve muhtaçlar için bir sevinç ayına çevirmeliyiz. Nefislerin her açıdan terbiye edilmesi gereken bu ayda özellikle iftar sofralarımızı mütevazice hazırlamalı, dost ve kardeşlerimizi iftarlarda ağırlamalı, böylece Müslümanlar arası sevgi ve muhabbetin ziyadeleşmesine katkıda bulunmalıyız. Kur'an ayı olmasının yanı sıra infak ayı olarak da adlandırılan bu mübarek ayda zekat ve infaklarımızı eksiksiz vermeli, fitrelerimizi çıkarmalı, gereksiz harcama ve israftan kaçınarak Rabbimizi razı edecek bir tavır ortaya koymalıyız." dedi.

İSLAM ÜMMETİNİN HALİ KANLI GÖZYAŞLARI AKITMAMIZA SEBEP OLMAKTADIR

Bir taraftan bir Ramazan'a daha kavuşmuş olmanın sevincini hissedip bu mübarek ayı ibadet ve infaklarla en güzel şekilde değerlendirme heyecanı yaşarken, öbür taraftan İslam dünyasının, ümmetin, Müslüman halkların içinde bulunduğu perişanlık, felaket, katliam ve fitne karşısında, şeytani güçlerin İslam topraklarını işgal edip Müslümanlara büyük acılar yaşatmaları karşısında yüreklerinin derin bir keder, acı ve öfke içinde kavrulmakta olduğunu söyleyen Aydın, " İslam ümmetinin hali kanlı gözyaşları akıtmamıza sebep olmaktadır.Ne yazık ki her Ramazana olduğu gibi bu Ramazana da İslam düşmanlarının Müslüman halklara yönelik vahşi saldırıları, katliam ve işgalleri arasında girdik. İslam düşmanı güçler ümmetin çaresizlik, dağınıklık ve gafletinden de cesaret alarak işi en kutsallarımıza el uzatmaya kadar vardırdılar.Bu defa İslam düşmanı Batının, Amerika, israil ve yandaşlarının hedefinde Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs vardı. Müslümanların namusu konumundaki Kudüs, ümmetin tüm itirazlarına karşı Yahudilerin başkenti ilan edildi. Bunu protesto eden silahsız, sivil Filistin halkı kadın çocuk denilmeden alçakça katledildi ve katledilmeye devam ediliyor." açıklamasında bulundu.

RABBİMİZDEN İSLAM DÜŞMANLARINI ZELİL ETMESİNİ, BİRLİKLERİNİ DAĞITMASINI DİLEYELİM

Peygamber Sevdalıları olarak Müslüman halkı bu mübarek Ramazan ayında Filistin'e, Kudüs'e sahip çıkmaya davet ettiklerini belirten Aydın, " Duaların kabul edildiği bu mübarek  ayın gecelerinde ellerimizi semaya kaldırıp yüce Allah'tan Kudüs'ün, Filistin'in, işgal altındaki diğer İslam topraklarının kurtuluşu için, ümmetin vahdet ve uhuvveti için, özgürlük ve birliği için gözyaşları arasında dua edelim. Rabbimizden İslam düşmanlarını zelil etmesini, güçlerini giderip birliklerini dağıtmasını dileyelim. O zalimlere beddua edip ümmetin onların şerlerinden kurtulması, İslam'ın adalet ve özgürlük bayrağının yeryüzünde dalgalanmasını Allah'tan isteyelim." ifadelerini kullandı.

KUDÜS'E SAHİP ÇIKMAKTAN, KUDÜS DAVASINI OMUZLAMAKTAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

 Aydın son olarak şunları söyledi: "Biz Peygamber Sevdalıları Platformu olarak halkımızın huzurunda tüm dünyaya ilan ediyoruz. Kudüs'e sahip çıkmaktan, Kudüs davasını omuzlamaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Elimizden ne geliyorsa, maddi ve manevi ne yapabiliyorsak yapacak, büyük şeytan Amerika ve siyonist israille mücadele etmekten asla geri durmayacağız. Ey Müslüman halkımız, ilk kıblemizi pis ayaklarıyla kirleten bu zalim güçlerle imkanımız ölçüsünde mücadele etmek Müslüman olarak hepimizin görevidir. Dualarımızla, maddi yardımlarımızla, bu şer güçlerin ürünlerini boykot ederek bu görevi en güzel şekilde ifa etmek her bir ferdin, her bir Müslüman'ın boynuna İslami bir vazife,dini bir sorumluluktur." ŞEVKİ ASLAN


Önceki Çocukların Dilinden Oruç
Sonraki HÜDA PAR'IN BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ BUGÜN

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.