Çocukların Dilinden Oruç

Çocukların Dilinden Oruç

Ramazan ayını büyük bir coşku içerisinde geçirdiklerini söyleyen Batmanlı çocuklar, oruç tutmanın sevincini yaşıyor.

Kendilerine henüz farz olmadığı halde Ramazan ayında oruç tutmanın sevinci içerisinde olan çocuklar, oruç tutarak fakirlere karşı empati (duygudaşlık) kurabildiklerini ifade ettiler. Kimi çocuklar da zorlandıkları için "çocuk orucu" tuttuklarını belirttiler.

Oruçlu olmayı fırsat bilerek Ramazan ayını ibadet ve Kur'an-ı Kerim dersi alarak ihya etmeye çalışan çocuklar, oruç ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı.

"RAMAZAN ÇOK GÜZEL"

Ramazan’ın en güzel yanının ailece yapılan sahur ve iftarın olduğunu söyleyen Hüseyin Kan, "Önceki sene oruç tutmaya başladım. Bu sene de inşallah bütün orucu tutacağım. Ramazan çok güzel, iftarlarda ve sahurlarda hepimiz topluca yemek yiyoruz. Ramazan'da kimse dışarda açıktan yemek yemiyor, gündüz dışarıda sigarada içmiyorlar. Ramazanda camiye gelip Kur’an-ı Kerim okuyoruz. Herkese hayırlı Ramazanlar." dedi.

"İNŞALLAH HAFTA SONLARI ORUÇ TUTACAĞIM"

 

10 yaşında ve 3’üncü sınıf öğrencisi olduğunu belirten Hamza Diken, "Sabahları okula gittiğim için oruç tutamıyorum. İnşallah hafta sonları oruç tutacağım. Annem beni sahura kaldıracak. Gecen sene bir defa oruç tutum." diye konuştu. İlkha


Önceki BÜYÜKLER HUZURLU, ÇOCUKLAR ŞENDİ
Sonraki HALKIMIZI KUDÜS'E SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUZ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.