ÇOCUKLAR KUMANYA DAĞITTI

ÇOCUKLAR KUMANYA DAĞITTI

15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde Batman İl genelinde düzenlenen ‘’Her Sınıf İki Aile Projesi kapsamında yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere ramazan kumanyası dağıtıldı. Batman15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öncülüğünde başlatılan ve tüm okulların aktif olarak katıldığı yadım kampanyası ile elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi 3 bin 500 aileye gıda yardımı yapıldı.

İçerisinde çeşitli gıda ve temizlik maddeleri bulunan yardım paketleri dar gelirli aileleri sevindirerek yüzlerini güldürdü.

15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu müdürü Mehmet Siraç  Dadak da, yardımlaşma duygusunun çok küçük yaşlarda öğrencilere verilmesi gerektiğinin altını çizerek, bu gibi kampanyaların eğitimin bir parçası olmasının önemine değindi. Dadak yapmış olduğu açıklamalarda, “Ramazan yardım paketini alan ailelerin gözlerindeki mutluluk minik öğrenciler için ödül olarak yetti. Yardım toplanırken bir çok iyi ve güzel ve de bizleri duygulandıran tablolarla karşılaştık. Merkez okullarımızdan Karatay ilkokulunda okul idaresi kumanya duyurusunu yaptıktan sonra evinde verilebilecek tek   malzemesi bir paket makarna olmasına rağmen bir anne evde makarnasını pişirip de  okula tencere ile getirmesi bütün okul idaresi ve bizleri ziyadesiyle duygulandırmıştır.’’ Şeklinde konuştu. ŞEVKİ ASLAN

 

 


Önceki Yurt İçi Seyahatlerde 35 Milyar Lira Harcandı
Sonraki BÜYÜKLER HUZURLU, ÇOCUKLAR ŞENDİ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.