TÜRKAP'tan İkinci Çanakkale Gezisi

TÜRKAP'tan İkinci Çanakkale Gezisi

TÜRKAP Batman İl Başkanlığı , daha çok kenar mahallelerde yaşayan öğrencilerin katılımıyla Çanakkale şehitliğine ikinci gezi düzenledi.

 

Geziyle ilgili konuşan  Türkiye Kardeşlik Birliği Batman İl Başkanı Şehmus TEMİZ, "Derneğimizin asıl amaçlarından birisi olan, milli ve manevi değerlerimizin pekiştirilip, kardeşliğimizin yeniden tesisi için kardeşliğin Nirvana’ya ulaştığı yer olan Çanakkale şehitliğine ikinci ziyaret programımızı düzenledik. Kenar mahallelerden, okul yöneticileriyle birlikte seçtiğimiz dezavantajlı 53 öğrencimiz, yine kenar mahallelerden gelip Türkiye dereceleri almış, şampiyon 13 sporcumuz, Kızılay gönüllüsü 10 öğrencimiz ve 10 üniversite öğrencimiz ile birlikte ülkemizin kilit taşı olan Çanakkale şehitliğine ikinci ziyaretimizi gerçekleştirdik." dedi.

Temiz, "10 Mayıs Perşembe günü başlayan ziyaret programımızda, güzergâhımızda bulunan Gaziantep Hayvanat bahçesi, Bursa Ulu cami, Osman gazi ve Orhan Gazi türbeleri gibi önemli duraklara da uğrayıp, çocuklarımıza farklı ufuklar açmaya çalıştık. Çanakkale şehitliğinde, Diyarbakırlı, Erbilli, Siirtli, Kırımlı, Vanlı, İstanbullu, Rizeli, Prizneli, Kosovalı, Rakkalı, Ciddeli, Halepli, Batumlu, Bağdatlı şehitlerin hepsini omuz omuza tek bayrak altında yattığını gören çocuklarımız, bu toprakların kimin tarafından, nasıl kollandığını ve bu toprakların gerçek sahiplerinin kimler olduğunu yerinde müşahede ettiler." ifadelerini kullandı. İLHAN YILDIZ

 Önceki ŞİİRDE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDUK
Sonraki UZMAN DOKTORLAR İFTARDAN SONRA DA MUAYENE EDECEK

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.