ŞİİRDE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDUK

ŞİİRDE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDUK

‘Bir Şiir Bir Nefes’ sloganıyla bu yıl ikinci kez organize edilen Gençler Arası Şiir Okuma yarışması 18-25 Bayan kategorisinde Şevval Sütçü Türkiye üçüncüsü oldu.

 

Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezi adına yarışan gençler sanat ve şiir yarışmalarında 3 derece yaparak büyük bir başarı elde ettiler.  Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Gençlik Merkezi Müdürü Musab Baran; “Gençlik Merkezimiz yaklaşık 300 Gençlik merkezi arasında ve binlerce gencin içinden sıyrılıp, 3 kategoride Türkiye derecesi aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kültür ve Sanat Yarışmaları adı altında Gençler Arası ‘sanat-Şiir Okuma-yarışmalarında ilimizi en iyi bir şekilde temsil ettik. Gençler, yeteneklerini sergiledi.  Gençlerin geleneksel sanata sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi amacıyla düzenlenen yarışmalar,  İl ve bölge birinciliğinden sonra Türkiye Finaline üç kategoride katılım sağlayarak başarı elde edildi. Buda bizleri son derece mutlu etmiştir. Başarı Batmanlı gençlere armağan olsun.” diye konuştu.

ŞİİR’DE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

‘Bir Şiir Bir Nefes’ sloganıyla bu yıl ikinci kez organize edilen Gençler Arası Şiir Okuma yarışması 18-25 Bayan kategorisinde Şevval Sütçü Türkiye üçüncüsü oldu.  300 Gençlik merkezi arasında Türkiye finalinde binlerce genç arasında Batman ilk kez 3 kategoride derece alarak tüm gözleri üzerine çevirdi. Sportif alanların dışında sanatsal ve kültürel alanlarda Türkiye derecelerinin elde edilmesinin tesadüf olmadığını belirten Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.  Yarışmayı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Bakan Müsteşarı Faruk Özçelik, Müsteşar yardımcıları, İbrahim Özekinci,  Mustafa Çolak, Gençlik -Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu, bakanlık yetkilileri, bürokratlar ve üst düzey birim yetkilileri izledi. İLHAN YILDIZ


Önceki SGK MÜDÜRÜNDEN HAKSİAD'A ZİYARET
Sonraki TÜRKAP'tan İkinci Çanakkale Gezisi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.