Filistin Halkı Mutlaka İşgalcileri Kendi Topraklarından Kovacak

Filistin Halkı Mutlaka İşgalcileri Kendi Topraklarından Kovacak

Terör çetesi İsrail ve Amerika'yı lanetleyen Hak-İş ve Hizmet-İş Batman İl Başkanı, Başkenti Kudüs olan özgür ve bağımsız Filistin Devleti’nin tanınmasını istedi.

 

Hak-İş ve Hizmet-İş Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt, yaptığı basın açıklamasında, " Filistin halkının, büyük geri dönüş sloganı ile yapılan Geri Dönüş Yürüyüşü ve eylemlerini destekliyoruz. İşgalci İsrail Devleti’nin bu yürüyüşe karşı sergilediği baskı, yıldırma ve silahlı saldırılarını lanetliyoruz. ABD ve İsrail şunu açıkça bilmelidir ki; Filistin halkına zulmedenler başarıya ulaşamayacaklardır. Filistin halkı mutlaka işgalcileri kendi topraklarından kovacak ve 70 yılı aşkın süredir devem eden hasret sona erecektir. Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği Başkanı olarak ABD’nin bu hareketine karşı bütün dünyayı, sessiz kalmayarak tepkisini ortaya koymaya davet ediyoruz. Devletleri, sivil toplum kuruluşlarını, sendikaları, meslek kuruluşlarını, mazlum ve yiğit Filistin halkına dayanışmaya davet ediyoruz. ABD’nin haksız, hukuksuz, saldırgan ve provokatif tutumuna karşı tavır almaya ve tepki koymaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

ÜMMETİN ARASINDAKİ İHTİLAFLAR SİYONİST ÇETEYİ GÜÇLENDİRİYOR

 Ümmetin arasındaki ihtilafların siyonist çeteyi güçlendirdiğini söyleyen Söğüt, "Siyonist rejimin kuruluşu nasıl ümmet içi ihtilaflar, çekişmeler ve çatışmalar üzerine gerçekleştirildi ise aynı şekilde ‘büyük israil devletinin’ kuruluşu da yine ümmet içi ihtilaflar, çekişmeler ve çatışmalar üzerine gerçekleştirilmek isteniyor. Bunun için Suriye savaşı derinleştirildi, Yemen tutuşturuldu, ihtilaflar körüklendi, işgalci siyonist rejim karşıtı direniş cephesi zayıflatıldı, Gazze yalnızlaştırıldı, Kudüs İslam aleminin gündeminden düşürüldü. İslam aleminin direnç potansiyeli, iç çatışmalar ve ihtilaflar ile zayıflatıldı. Bugün gelinen noktadan İslam alemi olarak ders çıkarmaz ve ümmet olarak saflarımızı Kudüs üzerinden birleştirmezsek ABD ve işgal rejimi hedeflerine ulaşmış olacaktır. Sadece kaybımız Kudüs olmayacak, belki Mekke, Medine, Bağdat, Şam, İstanbul, Tahran ve diğer İslam beldeleri de peşi sıra gelecektir." dedi.

TÜRKİYE'NİN FİLİSTİN HALKINA DESTEĞİ SÜRDÜRMESİ GEREKİYOR

Türkiye'nin Filistin halkına desteği sürdürmesi gerektiğini vurgulayan Söğüt, "Başta BM’nin, İİT’nin, Avrupa Birliği’nin, Avrupa Konseyi’nin, Arap Birliği’nin ve Afrika Birliği olmak üzere bütün uluslararası kuruluş ve organizasyonlarının, ABD’nin bu pervasız tutumuna karşı ortaya koyduğu kararlılığını sürdürmesini istiyoruz. Türkiye halkına, Filistin ve Kudüs’e sahip çıkma kararlılığı ve desteği için teşekkür ediyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, parlamentomuza, hükümetimize, siyasi partilerimize, sendikalarımıza, meslek kuruluşlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin bir bütün olarak ABD’nin oldu-bittisine karşı Filistin ve Kudüs davasına sahip çıkmaya ve destek vermeye artarak devam etmesi, ABD ve İsrail’in bu oldu-bitti tavrını engelleyerek geri adım attıracaktır. Türkiye’nin ve halkının bu desteği tarihi öneme sahiptir. Bu desteği bütün gücüyle devam ettirmelidir. Gerek dünyayı, gerek Türkiye’yi, ABD’nin elçiliğini taşıma eylemlerine ve İsrail’in işgaline karşı demokratik tepkisini ortaya koyarak hep birlikte protesto etmeye davet ediyoruz." açıklamasında bulundu. ŞEVKİ ASLAN


Önceki Hasankeyf’te Dolgu Çalışmaları Sürüyor
Sonraki Mukabeleye yoğun ilgi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.