TÜMSİAD KATLİAMI KINADI - Batman Rehber Gazetesi

TÜMSİAD KATLİAMI KINADI

TÜMSİAD KATLİAMI KINADI

TÜMSİAD Batman Şubesi yayınladığı açıklamayla Gazze katliamını lanetleyerek, "Gazze’de kardeşlerimize karşı gerçekleştirilen elim katliamı şiddetle kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Yapılan kınama açıklamasında, "İslam’ın mukaddes emaneti olan Kudüs’ü savunmaya çalışan masumların katli milletimizin gönül dünyasında onulmaz yaralar açmıştır. Amerika destekli terörist İsrail’in planlı ve sistemli soykırım uygulamaları bütün Müslümanların yüreğini yakmıştır.Teröristleri destekleyenlere ve soykırıma sessiz kalan herkese bu utanç yetecektir. İnsanlık tarihine asla silinmeyecek kara bir leke olarak geçmişler ve her zaman lanetle anılacaklardır.Biz de katliamda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

  Üç günlük yas kararını memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen TÜMSİAD, "Devletimizin 3 günlük millî yas ilânını ve Cuma günü öğleden sonra Yenikapı’da düzenlediği zulme karşı dev buluşmayı önemli ve yerinde bir karar olarak değerlendiriyoruz. Kardeş Kuruluşlarımız ile birlikte Yenikapı’da olacağımızı belirtiyor, din, dil, ırk, milliyet, siyasi görüş ve kültürel farklılık gözetmeksizin bütün dünya kamuoyunu zulme karşı bir araya gelmeye çağırıyoruz." dedi. HABER MERKEZİ


Önceki Sosyal Güvenlik Haftası Etkinlikleri devam ediyor
Sonraki VALİ , VATANDAŞIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.