ÖĞRENCİLERDEN BİLİM ŞENLİĞİ

ÖĞRENCİLERDEN BİLİM ŞENLİĞİ

Batman Fen Bilimleri Koleji düzenlemiş olduğu Kültür ve Bilim Şenliği'yle birbirinden ilginç projelere ev sahipliği yaptı. Her yıl baharın gelmesiyle birlikte düzenlenen etkinlikte ortaokul öğrencileri, derslerde öğrendiklerini pratiğe aktararak meydana getirdikleri birbirinden ilginç projeleri sergiledi.

 

Fizikten kimyaya, biyolojiden matematiğe birçok alanda üzerinde çalıştıkları projeleri velilere ve diğer öğrenci arkadaşlarına anlatarak kendilerini geliştiren minikler hem güzel vakit geçirdi, hem de eğlenirken öğrendi.

  BU YAŞTA ROBOT YAPIYORLAR!
  Öğrencilerin tanıttığı projelerin içerisinde en ilgi çekici olanı ise, öğrencilerin kendi yaptığı robotlardı. Derste kullanılan materyallerle ve kitlerle oluşturulan robotlar görenleri şaşırttı. Rüzgar enerjisiyle çalışan otomatik resmedici, Güneş enerjisiyle çalışan soğutucu gibi birçok ilginç proje velilerden tam not aldı.
  KURUCU MÜDÜRDEN ZİYARET
Batman Fen Bilimleri Koleji  kampüsünde gerçekleştirilen Kültür ve Bilim etkinliğine, Batman Fen Bilimleri Koleji Kurucu Müdürü Hamza Günaydın da katıldı. Yaptığı açılış konuşmasının ardından öğretmenlerle birlikte sergileri gezen Günaydın, projeler hakkında öğrencilerden bilgi alarak onlarla sohbet etti. HABER MERKEZİ


Önceki KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE EDİLMELİ
Sonraki Sosyal Güvenlik Haftası Etkinlikleri devam ediyor

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.