KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE EDİLMELİ

KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE EDİLMELİ

​Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü'nün Kadına yönelik şiddetle mücadelede kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin geliştirilmesi, kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddet konularında toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak ve zihniyet dönüşümünü sağlamak hedefi kapsamında "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" semineri düzenlendi.

 

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen seminere; İl Müdür Yardımcısı Mehmet Afif AVCI, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Turgay VURAL, Batman Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Personeli Sosyal Hizmet Uzmanı Zeynep TOĞLUK ve personel katıldı.

Sosyal Hizmet Uzmanı Zeynep TOĞLUK tarafından katılımcılara, kadına yönelik şiddetle mücadele ile ilgili slayt şeklinde bir sunum yapıldı.

Eğitim semineri; katılımcılara kadına yönelik şiddetle mücadele konularında kitapçıklar dağıtılmasının ardından sona erdi. ŞEVKİ ASLAN

 

 Önceki GENÇLİK HAFTASI START ALDI
Sonraki ÖĞRENCİLERDEN BİLİM ŞENLİĞİ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.