ESNAF RAMAZANA HAZIRLIKLI GİRDİ - Batman Rehber Gazetesi

ESNAF RAMAZANA HAZIRLIKLI GİRDİ

ESNAF RAMAZANA HAZIRLIKLI GİRDİ

Ramazan ayının ilk oruç gününde, esnaf ramazan hazırlıkları tamamladığını belirtti.

 

Ramazan ayına girmemiz münasebeti ile esnafla yaptığımız röportajlarda, esnaf, ramazan hazırlıklarının tamamlandığını, heyecan içinde olduklarını belirttiler. Ramazan ayında vatandaşların özellikle tükettiği Ekmek, Tahin-Pekmez ve içecek satan esnaf, bereket ayı Ramazan’a, Kudüs’te yaşanan barbarlıkla girmenin de hüznünü yaşadıklarını söyledi.

“HAZIRLIKLARIMIZI TAMAMLADIK”

Yılardır fırıncılık yapan Nevzat Özbey, “Ramazanda çok güzel manevi duygular içerisine giriyoruz. Ramazan ayı geldiği için heyecanlı ve hüzünlüyüz. Biz Ramazan’ın bereketini hissederek yaşıyoruz. İş bakımından değil de, manevi duygularla heyecanlanıyoruz. Ramazan için hazırlıklarımızı yaptık. Ayriyeten vatandaşların hayırlarına aracı olup, fakirlere ekmek dağıtmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Ayrıca Ramazan ayında bile Kudüs’te İsrail ve ABD’nin vahşeti sürüyor. Bunun içinde Müslümanların birlik olup, firavunların üzerine çökmesini istiyoruz.” Diye konuştu.

 

“RAMAZAN’DA DA KALBİMİZ KUDÜS İLE BERABER OLACAK”

İlimizin tanılan Tahin-Pekmezcilerinden olan Burhan Danış, “Ramazan ayı geldi, heyecanlıyız. Bizde hazırlıklarımızı yaptık, tahin ve pekmeze büyük rağbet var. Vatandaşlarımızın ramazan ayında, sahurda vazgeçilmezi olan tahin-pekmez ilgi görüyor. Ayrıca bir yanımız Ramazan dolayısıyla heyecanlı, diğer bir yanımız Kudüs içi hüzünlü. Allah oradaki kardeşlerimizin yardımcısı olsun.” İfadelerini aktardı.

“RAMAZAN BEREKETTİR”

Ramazan ayının her türlü bereketli olduğunu belirten Sedat Alphan, “Ramazan ayı geldi Allah’a şükür. Biz esnaf olarak hazırlıklarımızı tamamladık. Tüm hemşerilerim ve esnaf kardeşlerime hayırlı Ramazanlar diliyorum. Biz soğuk içecek satıyoruz ve vatandaşlarda iftarda serinlemek için, içeceklere rağbet gösteriyor. Allah Ramazan ayı hürmetine Kudüs’te yaşanan katliamlara son versin.” Dedi. ŞEVKİ ASLAN

 

 

 


Önceki SEL KORKUSU İLE EKİNLERİNİ EVDE YETİŞTİRİYORLAR
Sonraki BİR HAFTADA 30 KİLO ESRAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.