SEL KORKUSU İLE EKİNLERİNİ EVDE YETİŞTİRİYORLAR

SEL KORKUSU İLE EKİNLERİNİ EVDE YETİŞTİRİYORLAR

Gercüş’ün Mağaralı mezrasında oluşan selde ekinleri zarar gören köylüler, sel korkusu ile ekinlerini evlerde yetiştiriyorlar.

 

Gercüş Aydınlı köyüne bağlı, Mağaralı mezrasında yaşanan sel dolayısıyla ekinleri zarar gören köylüler, sel korkusu ile ekinlerini evlerinde ve damlarında yetiştiriyorlar. Konu ile ilgi konuşan köylüler, son günlerde yaşanan sağanak yağmurlardan dolayı köydeki nehrin taştığını ve sele dönüştüğünü belirttiler. Sele dönüşen nehirde heba olan ekinlerini tekrar zarar görmemesi için ekinlerini evlerde yetiştirdiklerini aktardılar.

“EKİNLERİMİZİN TEKRAR HEBA OLMAMA OLMAMASI İÇİN EVDE YETİŞTİRİYORUZ”

Komu ile ilgili gazetemize konuşan sel mağdurları, “Geçtiğimiz günlerde köyümüzde aşırı bir yağış meydana geldi. Daha sonra nehir taştı ve sele dönüştü. Bu selden birçok köylünün arazisi ve ekini zarar gördü. Tekrar sel ihtimaline karşı bizde biber, patlıcan, domates gibi ekinlerimizi evlerimizde veya damlarımızda yetiştirmeye başladık. Herhangi bir leğen veya kocanın içine ekip yetiştiriyoruz, daha sonra tarlalarımıza götüreceğiz.” Diye konuştular.Önceki ORUÇ SINAVLARA HAZIRLANMAYA ENGEL DEĞİL
Sonraki ESNAF RAMAZANA HAZIRLIKLI GİRDİ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.