GÖRME ENGELLİLERE KONUŞAN KÜTÜPHANE

GÖRME ENGELLİLERE KONUŞAN KÜTÜPHANE

Türkiye Görme engelliler Derneği Batman Şubesi, konuşan kütüphanenin açılışını yaptı.

 

1998’den beri ilimizde faaliyet gösteren Türkiye Görme Engelliler Derneği, Görme engelliler için konuşan kütüphane açtı. Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy’un destek verdiği kütüphanenin açılışına Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Türkiye Görme Engelliler Derneği Batman Şube Başkanı Adnan Sapancı ve dernek üyeleri katıldı. Aksoy’a teşekkürlerini ileten Sapancı, “Sayın Belediye Başkanımız Ertuğ S-Şevket Aksoy beyefendinin katkıları ile, sayın Valimiz Ahmet Deniz beyin destekleri ile kütüphanemizi açmış bulunuyoruz. 10 Bilgisayar ile görme engelli vatandaşlarımız istedikleri kitabı okuyabilecekler. Bu kütüphaneyi Boğaziçi Üniversitesi Kütüphanesi ile senkronize hale getirdik. Böylece görme engelli vatandaşımız 10 binlerce kitaba ulaşabiliyor. Destek veren Valimiz ve Belediye Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” İfadelerini kullandı.

“EMPATİ YAPARSAK SORUNLAR ÇÖZÜLÜR”

Açılışta konuşan Vali Deniz, “”Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi sosyal devlet anlayışı içerisinde özellikle engelli vatandaşlarımıza yönelik devletimiz çok güzel destekler sağlıyor. Çünkü %10’luk bir insan kesimizden bahsediyoruz. Asıl olan duygudaşlık yapmak, biz kendimizi engelli vatandaşların yerine koyduğumu8z zaman birçok şeyin düzeldiğini görüyoruz.” Şeklinde konuştu. İlhan Yıldız

  Önceki 3 MAHALLENİN SUYU BU EVE GİRİYOR
Sonraki ORUÇ SINAVLARA HAZIRLANMAYA ENGEL DEĞİL

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.