MÜSTEŞAR YARDIMCISI EĞİTİM CAMİASIYLA BULUŞTU

MÜSTEŞAR YARDIMCISI EĞİTİM CAMİASIYLA BULUŞTU

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre BİLGİLİ ve beraberindeki İstanbul ARGEM (Araştırma Geliştirme Eğitim ve Uygulama Merkezi) öğrencileri ilimize gelerek eğitim camiasıyla buluştu.

 

 İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran tarafından karşılanan Müsteşar Yardımcısı ve beraberindeki öğrenciler öğretmenevinde Vali Ahmet Deniz ile bir araya geldi.

Daha sonra Müsteşar Yardımcısı Bilgili ve beraberindeki öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ile birlikte Hasankeyf ilçemizi ziyaret ettiler. Hasankeyf Kaymakamı Faruk Bülent Baygüventarafından karşılanan kafile Hasankeyf’i gezdi.

Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Bilgili Hasankeyf gezisinden sonra çeşitli temaslarda bulunmak üzere Siirt iline geçti.

DERECE ELDE EDEN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİNİ VERDİ

Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili Siirt’e yaptığı ziyaret sonrası ilimize tekrar dönüşünde Vali Ahmet Deniz ile birlikte, okul sporları müsabakaları ile kültürel ve sosyal yarışmalarda derece elde eden öğrencilerimizle kahvaltıda bir araya geldiler.

Öğretmenevinde düzenlenen programa Vali Ahmet Deniz ve Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili’nin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren ve İl Milli Eğitim şube müdürleri katıldı.

Kahvaltıdan sonra gerçekleşen ödül töreninde 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı içerisinde gerçekleştirilen müsabakalar sonucunda güreş, karate, atletizm, judo, bocce, tekvando, kros, masa tenisi branşları ile fotoğraf çekme yarışmasında Türkiye derecesi elde eden öğrencilerimize ödülleri Valimiz Ahmet Deniz ve Bakanlığımız Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili tarafından verildi. 

   “MÜSTEŞAR YARDIMCISI BİLGİLİ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERle BİR ARAYA GELDİ”

Öğretmenevindeki programdan sonra Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili sırasıyla Turgut Özal Anadolu Lisesi ve bünyesindeki eğitim müzesini, Atatürk Ortaokulu ve Atatürk İlkokulunu, Batman Bilim Sanat Merkezini ve 15 Temmuz Şehitleri Okullarını ziyaret etti. Müsteşar Yardımcısı Bilgili ziyaret ettiği okullarda öğrencilerle sohbet edip, öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlerle gerçekleşen toplantılarda açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, ilimize ziyarette bulunan Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili’yi misafir etmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Değerli meslektaşlarım, Müsteşar Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili’ye yoğun programlarına rağmen ilimizi ziyaret edip bizlere zaman ayırdığı için eğitim camiamız adına teşekkür ederim” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasının ardından öğretmenlere hitap eden Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili Türkiye’nin en büyük camiasının Milli Eğitim olduğunu ifade etti.

Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili: “Değerli arkadaşlar, bir ülkede eğitim iyiyse o ülke iyi yoldadır, bir ülkede eğitim kötü durumdaysa o ülkenin durumu iyi değildir. Onun için ülkemizin geleceği her alanda biz öğretmenlerin ellerinde ve herkes öğretmenlerin eğitiminden geçiyor. Dolayısıyla öğrencilerimizin başarı bizim başarımız, öğrencilerimizin başarısızlığı biz öğretmenlerin başarısızlığıdır. Eğitimi iyi ve başarılı kılabilirsek ülkemiz bulunduğu noktadan daha iyi bir noktaya gelir. Yani eğitimde başarının merkezinde öğretmenlerimiz var” diye konuştu.

Müsteşar Yardımcısı Bilgili konuşmasının ardından öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinledi.

Gerçekleşen okul ziyaretlerinde Şube Müdürleri Adurrahman Kardaş, Cemal Konakçı, İshak Büyükkaya’da hazır bulundular. İLHAN YILDIZ


Önceki Soykırım Karşısında Dünyanın Sessiz Duruşu Utanç Tablosudur
Sonraki “EĞİTİM VARSA, ENGEL YOKTUR”

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.