İktidarlar Şikâyet Etmez Eylem Yapar

İktidarlar Şikâyet Etmez Eylem Yapar

İktidarı İsrail'e yaptırım yapmaya çağıran Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mehmet Fırat, " İktidarlar şikâyet etmez eylem yapar." dedi.

 

Fırat, yaptığı açıklamada, "Her zaman olduğu gibi yine Bir mübarek ayın arafesinde, yeryüzünün lanetlenmiş tek kavmi olan ve Dünyanın en büyük terörist devleti İsrail iki gündür Filistinli kardeşlerimize ölüm kusarak büyük bir soykırıma girişmiştir. ABD nin dinsiz ve deli başkanın pervasızca aldığı ve Ortadoğu’yu büyük bir savaşın içine çektiği alçakça ve haince kararları neticesinde Gazze’de büyük bir insanlık suçu işlenmekte ve Dünya İslam ülkeleri sadece bu vahşeti izlemektedir.İslam âleminin en kutsal beldelerinden biri olan ve Müslümanların Başkenti olan Kudüs’te cereyan eden olaylar yüreğimizi dağlamaktadır. Bu katliam karşısında İslam ülkelerinin kılı kıpırdamazken, Maalesef siyasi iktidar yine sadece bu vahşeti kınamaktan öteye gidememiştir. İsrail’in Gazze’de yaptığı insanlık suçu fillerine karşı hiçbir eylem ortaya koyamamıştır." ifadelerini kullandı.

 Türkiye'yi terör devleti İsrail ile ilişkilerini kesmeye çağıran Fırat, " İktidarlar şikâyet etmez eylem yapar. İsrail gibi bir terör devleti ile ticaretiniz devam ediyorsa, eğer müttefiğim diyorsanız, eğer hiçbir askeri anlaşmayı iptal edemiyorsanız, eğer elçinizi geri çağırmıyorsanız ve Konya’daki İsrail pilotlarına eğitim vermeye devam ediyorsanız söylemlerinizde kınamalarınızda asla samimi değilsiniz. Her fırsatta terör örgütlerine karşı mücadele ediyorum diyen Türkiye, terör devleti ilan ettiği İsrail’le ilişkilerini neden hala devam etmektedir. Bunu anlamak mümkün değildir.Bugün İslam dünyası için Filistin’de gerçekleşenler tarihe kara bir leke olarak geçecektir. Filistinli kardeşlerimizi haklı davaları için şerefle büyük bir bedel verirken, başını kuma gömmüş İslam dünyası tarih önünde hesap veremeyecektir. Biz Filistin’de verilen şanlı direnişe sonuna kadar destek verirken, İsrail devleti tarafından yapılan bu zulüm ve cinayetleri lanetliyoruz, Yaşasın Filistin’in şanlı direnişi, kahrolsun ABD ve onun işbirlikçisi İsrail! " dedi. Haber Merkezi

 Önceki İFTAR ÇADIRINDAN BÜTÜN MAHALLELER YARARLANACAK
Sonraki Kudüs Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.