3 Gün Süreyle Ulusal Yas İlan Edildi

3 Gün Süreyle Ulusal Yas İlan Edildi

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Washington ve Tel Aviv elçilerinin Türkiye'ye çağrıldığını ve Gazze'deki katliamlar nedeniyle 3 gün süreyle ulusal yas ilan edildiğini" söyledi.

 

ABD'nin Kudüs'teki büyükelçilik binasını tüm dünyadan yükselen tepkilere rağmen bugün resmen açması nedeniyle düzenlenen ve 55 Filistinlinin şehit edildiği 2 bin 771 kişinin de yaralandığı katliamı değerlendiren Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Washington ve Tel Aviv elçilerinin Türkiye'ye çağrıldığını ve 3 gün süreyle ulusal yas ilan edildiğini" söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulunun ardından açıklamalarda bulunan Bozdağ, Kudüs’te terör çetesinin saldırıları sonrasında alınan kararlarla ilgili şunları söyledi:

“Kudüs’te yaşanan saldırılar ve bu saldırılar sonrası meydana gelen katliam nedeniyle Filistinlilerle dayanışma içinde olmak, şehitleri saygıyla anmak maksadıyla üç gün süreyle yas ilan edilmesine karar verilmiştir. Ayrıca Türkiye, İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı sıfatıyla İslam İşbirliği Teşkilatını cuma günü olağanüstü toplantıya çağırma kararı alınmıştır. Tel Aviv ve Washington büyükelçilerimiz istişare maksadıyla Ankara’ya çağrılmıştır. TBMM’de Kudüs konusu hakkında özel gündemle bir oturum yapılacak ve konu ele alınacak. Hükümetimiz bu konuyla ilgili TBMM’ye bilgi sunacaktır. Ayrıca Dışişleri Bakanlığımızın yapacağı girişimle Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Türkiye tarafından toplantıya çağrılarak bu somut adımları atma ve uygulama kararını hükümetimiz vermiştir.”

ABD'nin Kudüs'teki büyükelçilik binası, tüm dünyadan yükselen tepkilere rağmen bugün resmen açıldı. ABD'nin bu adımına karşı Gazze sınırında toplanan Filistinliler protesto gösterilerinde bulundu. Siyonist terör çetesinin sınırdaki gösterilere saldırısı sonucu 55 Filistinli şehit oldu, 2 bin 771 kişi de yaralandı. İLKHA


Önceki ‘Engelsiz Engelliler Derneği’nden AKSOY'a ziyaret
Sonraki ÇIRAKLIK EĞİTİMİ ARTIK ZORUNLU

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.