KUR'AN'I HATMEDEN 80 MİNİK İÇİN TÖREN - Batman Rehber Gazetesi

KUR'AN'I HATMEDEN 80 MİNİK İÇİN TÖREN

 KUR'AN'I HATMEDEN 80 MİNİK İÇİN TÖREN

YediHilal Derneği Batman Şubesi ve Selamet Nur Medresesi Bünyesinde Fatih Mahallesi Kültür Mahallesi ve Çamlıtepe Mahallelerindeki egitim merkezlerinde eğitimlerini tamamlayan ve Kur'an-ı Kerim'i hatmeden 4-6 yaş arası 80 çocuk için merasim töreni düzenlendi.

 

Kültür merkezinde düzenlenen merasim törenine batman halkı yoğun ilgi gösterdi. 500 kişinin katılımıyla gerçekleşen müsamerede minik çocuklar sahnede bir sene boyunca öğrendikleri siyer, adap, akaid, fıkıh,kuran ve tecvid alanından sunumlar sergilediler.

Törende çocuklar ayrıca, ezberledikleri kimi Hadis-i Şerif ve ayetleri okudular. anne ve babalara çocukların bedenlerini doyurdukları gibi ruhlarının da doyurulması gerektiği ile ilgili vaazlar verdiler.

Yapılan törenden sonra da Kur'an-ı Kerim'i öğrenen 80 miniğe madalya takıldı. müsamereyi sunan çocukların da 5 sene önce aynı medresede kuran öğrenen öğrenciler olması seyircileri duygulandırdı. MEHMET EMİN URAZ


Önceki Müftü Erhan'dan İsraf Uyarısı
Sonraki BÖLGEDE ONKOLOJİ VE KEMOTERAPİ ÜNİTESİ AÇILDI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.