ENGELLİLER DAHA ÖZGÜR BİR YAŞAM SÜRMELİ

ENGELLİLER DAHA ÖZGÜR BİR YAŞAM SÜRMELİ

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası ile ilgili Beşiri Engelliler Derneği açıklamalarda bulundu.

 

Dünya engelliler haftası ile ilgili konuşan Beşiri Engelliler Derneği Başkanı Ahmet Tadık, engellilerin daha özgür bir yaşam sürmeleri gerektiğini, engellilere daha çok iş imkânı ve daha çok özgürlük istediklerini belirtti.

“DAHA ÇOK İŞ İMKÂNI”

Dünya Engeliler Haftasını kutlayan Tadık, “Her yıl 10 ile 16 Mayıs arasında kutlanan engelliler haftası sembolikte olsa bazı noktalara dikkat çekmek konusunda önemsiyoruz. Engellilerin daha özgür bir yaşam sürdürmeleri için yaşamın her alanında düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Bu anlamlı hafta devlet büyüklerimizden güzel temenniler dilemekten ziyade icraatlar bekliyoruz. Teknolojik çağda halada engelliler çağdışı yöntemlerle engelleniyor. Hâlbuki engelliler engellenmediği sürece ne kadar verimli oldukları görülmektedir. Gerek kamuda gerekse özel sektörde istihdam edilen engellilerimizin iş hayatındaki performansları sağlam insanlardan çok daha verimli oldukları aşikârdır. Engellilerimize daha çok iş imkânı daha çok özgürlük istiyoruz. Devlet yetkililerimizden gerek istihdam konusunda olsun gerek istihdam konusunda olsun gerekse yaşamın her alanında erişe bilirlik konusunda olsun engellilerin önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz. Engellilerin önündeki en büyük engel sözde sağlam olduklarını iddia eden insanlarımızdır.” Açıklamalarında bulundu.

Son olarak Tadık, tüm engellilerin, Dünya Engelliler Haftasını en içten dilekleri ile kutladığını da belirtti. RECEP FIRAT

 Önceki Elektrik Direği Sürücüyü Kurtardı
Sonraki Kanada Konsolosluğundan HÜDA PAR’a ziyaret

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.