HAYDİ KUDÜS İÇİN YÜRÜMEYE! - Batman Rehber Gazetesi

HAYDİ KUDÜS İÇİN YÜRÜMEYE!

HAYDİ KUDÜS İÇİN YÜRÜMEYE!

​İlimizdeki İslami STK’lar, ABD’nin Büyükelçiliğini Kudüs'e taşınmasının hazırlığı niteliğindeki adımları atmasını protesto etmek amacıyla bugün yapılacak yürüyüşe bütün halkı davet etti.

 

Batman’daki İslami STK’lar tarafından yapılan açıklamada, 14 Mayıs Pazartesi günü (bugün) saat 17.30’da emperyalist ABD’nin elçiliğini Filistin'in başkenti Kudüs'e taşımasını protesto etmek amacıyla yapılacak yürüyüşe bütün halk davet edildi.

“Batman Kudüs İçin Yürüyor” temasıyla yapılacak yürüyüşün, Atatürk Parkı’ndan Gülistan Caddesine kadar devam edeceği belirtilen açıklamada, Gülistan Caddesi Özgürlük Anıtı önünde yapılacak basın açıklamasının ardından programın son bulacağı ifade edildi.

70 YILDIR İLK KIBLEMİZ İŞGAL ALTINDA

Açıklamada, “15 Mayıs günü Büyük Felaket Nakba’nın 70’inci yıl dönümü. 70 yıldan beri siyonist israil, Müslümanları kışkırtmak amacıyla Mescid-i Aksa etrafında yaşlı, genç, kadın çocuk demeden katliamlarına devam ediyor. İlk kıblemizin bulunduğu Kudüs ve Filistin, 1948 yılından beri hukuksuz olarak kurulan siyonist israil işgali altındadır. Siyonist israil, Kudüs’ü hukuksuz bir şekilde tüm uluslararası anlaşmalara aykırı olarak başkent yapmak istemektedir. Filistinliler, kadınlarıyla ve çocuklarıyla son bir aydır ‘Büyük Dönüş Yürüyüşü’ gerçekleştiriyorlar. İşgalci israil ise ateş açıp masum insanları, çocukları ve yaşanan olayları dünyaya aktarmak isteyen basın mensuplarını şehit ediyor.” denildi.

“KUDÜS İSLAM’INDIR VE KUDÜS BİZİMDİR”

70 yıldır Filistinlilerin hakları, toprakları, vatanları, canları, mallarının gasp edildiği vurgulanan açıklamada, “Filistinliler, israil zulmü altında yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Kim hangi kararı alırsa alsın Kudüs İslam’ındır ve Kudüs bizimdir. Kudüs sahipsiz değildir. Kudüs, Mekke ve Medine'den sonra, bütün Müslümanların kutsal bildiği Mescid-i Aksa’ya ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle bizler Batman’daki İslami STK’lar olarak önümüzdeki pazartesi günü saat 17.30’da Worldmar önünden Gülistan Caddesine kadar büyük bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Bu yürüyüşe Batman halkını ve Batman’daki tüm duyarlı siyasi partileri, STK’ları ve Kudüs sevdalısı halkımızı  bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi


Önceki İlahi Konserine Büyük İlgi
Sonraki Bin 100 Aileye Gıda Yardımı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.