EMEKLİ TOKİ’NİN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ

EMEKLİ TOKİ’NİN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ

Emekli TOKİ'nin çok sorunu olduğunu söyleyen HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Durmaz,, bu sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğini, bu konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Türkiye Emekliler Derneği Batman Şubesi işbirliğiyle yapımı gerçekleştirilen Emekli TOKİ’nin sorunları bir türlü çözülemedi. Yaşanan sorunları görmek ve vatandaşların sıkıntılarını dinlemek için TOKİ’ye giden HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, beraberindeki heyetle Emekli TOKİ sakinlerini ziyaret etti.

HÜDA PAR heyetine sıkıntılarını anlatan TOKİ sakinleri; ulaşım, durakların azlığı, çevre aydınlatması, ağaç ve çimenlerin sulandırılması için kuyu açılması, spor aletleri, piknik alanları, seçimde sandıkların Emekli TOKİ’de olması, sağlık ocağı, telefon şebeke sorunu, cami ihtiyaçları, muhtarın olmaması, MOBESE kameraları, taziye evi ve pazaryeri gibi sorunlarının olduğunu belirtti.

Bir türlü sorunların giderilmediğini vurgulayan TOKİ yönetimi ve sakinleri, HÜDA PAR heyetine sıkıntılarının çözümü için yardım talebinde bulundu.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, her fırsatta ziyaret ettikleri vatandaşların sorunlarını, sıkıntılarını ve taleplerini dinlemeye devam ettiklerini söyledi.

"EMEKLİ TOKİ’NİN ÇÖZÜLMESİ GEREKEN BİRÇOK SORUNU VAR"

TOKİ yönetimin ve sakinlerinin birçok sorunu ve sıkıntısının olduğunu söyleyen Durmaz, "HÜDA PAR Batman İl Teşkilatı olarak Emekli TOKİ’nin sorunlarıyla ilgilenme adına bir heyetle beraber burayı ziyaret ettik. Buradaki sorunları birebir ilgili yöneticilerle ve halkla görüştük. Uzun süredir Emekli TOKİ’nin yapılması ve çözülmesi gereken birçok sorunu var. Özellikle ulaşım konusunda sorunlarının olduğunu söylediler. Aynı zamanda burada yeşil alan ve parkların eksik olduğunu büyük bir parka ihtiyaç duyulduğunu ifade ettiler. Sosyal alanların olmadığını söylediler. Burada sağlık ocağı, pazar yeri, taziye evi ve birçok eksiklerin olduğunu söylediler." diye konuştu.

"EMEKLİLERİMİZİN SIKINTILARININ ÇÖZÜMÜ ADINA BU İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Emekli TOKİ’deki sorunların çözümü için yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Durmaz, "Yetkili ve ilgili kişilerle görüşmeler yaptık. Bu sorunların çözülmesi için HÜDA PAR olarak gündeme getireceğimizi ve bunun takipçisi olacağımızı ifade ettik. Uzun süredir biz buranın sorunlarıyla ilgili atılması gereken adımların atılması gerektiğini ifade ediyoruz. Daha önce de Emekli TOKİ’nin sorunları gündeme gelmişti. Maalesef şu ana kadar sorunlar çözülmüş değildir. Bu işin bundan sonra da takipçisi olacağız. Burada emekli insanlarımızın hayatlarını daha rahat ve huzurlu bir şekilde sürdürebilmeleri için bizler de HÜDA PAR olarak bu konuların çözülmesi adına sorunları gündeme getirmeye devam edeceğiz. Buradaki eksikliklerin giderilmesi takdirde buradaki insanlar daha huzurlu bir şekilde hayatlarını idame ettirecekleridir." ifadelerini kullandı.

Öte yandan HÜDA PAR heyeti, Emekli TOKİ’deki sorunların çözümü için Batman Belediyesi Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ile yaklaşık bir saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. İLKHA


Önceki Gençler Koşuda Yarıştı
Sonraki İlahi Konserine Büyük İlgi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.