Genç Bayanlar Yarıştı - Batman Rehber Gazetesi

Genç Bayanlar Yarıştı

Genç Bayanlar Yarıştı

​"Dünya Müslüman Gençlik Haftası" etkinlikleri kapsamında TESSEP tarafından düzenlenen dernekler arası bilgi yarışmasında genç bayanlar yarıştı.

 

Tesettür Seferberliği Platformu (TESSEP) Batman İl Temsilciliği tarafından TP Fatma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda 5 dernek adına 20 genç bayan arasında bilgi yarışması düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan bilgi yarışması kuralları hakkında TESSEP görevlileri tarafından yarışmacılara bilgi verildi.

Yarışmada Batman Kültür, Eğitim ve Dayanışma Derneği (Hira-Der), Mustazaflar Cemiyeti Batman Şubesi, Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV), Batman Sevgi Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (Sevgi-Der) ile Batman Şefkat Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden 4'er yarışmacı sorular sorulara cevap vermek için ter döktü.

Bilgi yarışması birincilerine çeşitli ödüller verilirken katılım gösteren tüm yarışmacılara da ayrıca plaket verildi. Daha önce düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında da dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yapılan bilgi yarışması hakkında ilgi veren TESSEP Batman İl Temsilcisi Sadiye Çoban, "Tesettür Seferberliği Platformunun düzenlemiş olduğu ‘Dünya Müslüman Gençlik Haftası’ içinde bulunmaktayız. Bugün altıncı günümüz. Bugün de gençlerimize bilgi yarışması düzenledik. Bilgi yarışmasında 5 derneğimizden yarışmacılar katıldı. Her derneği temsilen 4 yarışmacı vardı. Katılım gösterenlere plaket ayrıca birincilere de çeşitli hediyeler vereceğiz. Çok verimli bir hafta oldu. Bizim için biz de gençlerimiz gibi keyif aldık. Bu türden programların devam etmesi gençlerimizin güzel bir ahlaka sahip olması için gereklidir. Biz de onlarla birlikte motive olduk. Ayrıca şiir ve kompozisyon yarışmalarında da dereceye girenlere de ödülleri vereceğiz. Yarında Atatürk Parkı’nda kermesimiz var. Gençlerimizi halkımızı bekliyoruz." şeklinde konuştu. MEHMET EMİN URAZ


Önceki Zabıta’dan Dilencilere karşı, Ramazan Tedbiri
Sonraki Gençler Koşuda Yarıştı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.