Biz de Varız, Aynı Otobüsteyiz

Biz de Varız, Aynı Otobüsteyiz

Batman’da işitme engelli öğrenciler "Biz de Varız, Aynı Otobüsteyiz" sloganıyla engelliler haftasının önemini açıklayan broşürleri yolculara dağıttılar.

 

Batman Vakıfbank İlkokulu Özel Eğitim (İşitme Engelliler) sınıfı öğrencileri "Biz de varız, aynı Otobüsteyiz" sloganıyla engelliler haftasının önemini açıklayan broşürleri yolculara dağıtarak bir ilke imza attılar.  

Batman Bölge Devlet Hastanesi´nin önünde hareket eden belediye otobüsüne binen öğrenciler, engelliler haftasının önemini açıklayan broşürleri yolculara dağıttılar. Öğrencilerin sempatik hareketleri yolcuları olumlu yönde etkiledi. Bazı yolcuların broşür dağıtan öğrencileri öpüp onlara sarılmaları duygusal anlar yaşattı. Batman Belediyesi önünde otobüsten inen öğrenciler, çevre esnaflarına ve parkta oturan vatandaşlara da etkinlik ile ilgili broşürler dağıttılar.

Çok anlamlı bir etkinlik olduğunu belirten esnaf ve çevredeki vatandaşlar engelli öğrencilere teşekkür ettiler. ŞEVKİ ASLAN

 Önceki BİNLERCE VATANDAŞ OKUMA YAZMAYI ÖĞRENDİ
Sonraki Halk Eğitim Merkezinden Yılsonu Sergisi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.