BİNLERCE VATANDAŞ OKUMA YAZMAYI ÖĞRENDİ

BİNLERCE VATANDAŞ OKUMA YAZMAYI ÖĞRENDİ

Vali Ahmet Denizin katılımıyla Okuryazarlık Seferberliği Kapanış Programı yapıldı. Programda konuşan Vali Deniz, Okuryazarlık Seferberliğinde binlerce vatandaşın okuma yazmayı öğrendiğini söyledi.

 

Bir süre önce Valililiğin öncülüğünde başlatılan ve okuma yazma bilmeyen binlerce vatandaşın katılım gösterdiği Okuma Yazma Seferberliği kapanış programıyla finalini yaptı.

Dün saat 15.00'da İl Kültür Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen programa Vali Ahmet Deniz, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin yanı sıra çoğu kadınlardan oluşan kalabalık bir kursiyer topluluğu katıldı. Okuryazarlık Seferberliğini anlatan video gösterimiyle başlayan program Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulhakim Doğu'nun sunumuyla devam etti. Etkinlikte daha sonra Yeşiltepe ÇATOM'da kursiyer olan Bilnur bağlamış bir konuşma yaptı.

programın sonlarına doğru kürsüye gelen Vali Ahmet Deniz, seferberlikle ilgili açıklamalarda bulundu. Okuryazarlık Seferberliğiyle binlerce Batmanlı vatandaşın okuma yazma öğrendiğini belirten Vali Deniz, daha sonra Okuma Yazma Seferberliğine katılan kursiyerlere mezuniyet belgelerini dağıttı. İlhan YıldızÖnceki Belediyeden Çiftlere Evlilik Eğitimi
Sonraki Biz de Varız, Aynı Otobüsteyiz

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.