ERKEN SEÇİM EKONOMİK İSTİKRARI OLUMLU ETKİLEYECEK - Batman Rehber Gazetesi

ERKEN SEÇİM EKONOMİK İSTİKRARI OLUMLU ETKİLEYECEK

ERKEN SEÇİM EKONOMİK İSTİKRARI OLUMLU ETKİLEYECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı erken seçim kararını değerlendiren iş adamları, baskın seçimin siyasi anlamda olumsuzluklarının olmasıyla birlikte ekonomik istikrar ve rahatlamaya katkısının olacağını belirtti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı erken seçim kararını değerlendiren HAKSİAD Batman Şube Başkanı Cemal Çetiz, seçim kararını ekonomik açıdan olumlu bulduklarını ancak seçimin çok erkene alınmasıyla bazı partilerin seçim dışı kalma ihtimalinin olduğunu, bunun da haksızlığa yol açacağını ifade etti.

ERKEN SEÇİM KARARI PİYASALARA BİR RAHATLAMA GETİRDİ

Seçim kararının ekonomik anlamda piyasayı rahatlattığını belirten Çetiz, "Erken seçimin ekonomik anlamda iyi gelişmelere yol açacağını düşünüyoruz. İş dünyası gözüyle baktığımızda seçimin erkene alınması olumludur diyoruz. Piyasaların rahatlaması açısından alınmış olumlu bir karardır. Güçlü bir iktidar hem içerde hem de dışarıda iş adamlarının önünü açacak, piyasayı rahatlatacaktır diye düşünüyoruz. İstikrarlı hükümetler her zaman ülkeyi rahatlatmışlardır. Halkın desteğini arkasına almış, güven tazelemiş, kendinden emin, belirsizlikten kurtulmuş bir iktidar özellikle ekonomik anlamda daha cesur adımlar atabilir, iş adamlarının önünü açabilir." dedi.

EMPERYALİST GÜÇLER DARBE ALDI

İstikrarlı bir hükümetin dış güçlere daha rahat bir şekilde direnebileceğine inandıklarını aktaran Çetiz, " Ülkemizi ekonomik olarak çökertmek isteyen, ülkemize baskı yapan dış güçlerin, emperyalist güçlerin tuzak ve projeleri erken seçim kararıyla ciddi bir darbe almıştır. Ayrıca alınan erken seçim kararının iş dünyasını rahatlatacağına, önünü açacağına inanıyoruz. Erken seçim kararı alındıktan sonra piyasalarda görülen rahatlama da bunun bir örneğidir. Dövizin geri çekilmesi, belirsizliği ortadan kalkmış olması sevindirici olmuştur." ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM KARARI HAKSIZLIKLARA YOL AÇABİLİR

Erken seçim kararının ekonomik anlamda rahatlama ve istikrarı getireceğini ancak siyasi anlamda olumsuzluklara yol açabileceğini vurgulayan Çetiz şunları söyledi: " Diğer açıdan erken seçim kararı cumhur ittifakı dışında kalan partiler açısından haksızlıklara yol açabilir diye düşünüyoruz. Bazı partilerin seçime girememe ihtimali doğmuştur. Bu açıdan diğer partilerin de kendi hazırlıklarını tamamlayabilmesi için 6 ay önceden böyle bir kararın alınmış olması gerekiyordu. Her şeye rağmen bu seçimin ülkemiz, halkımız, iş dünyası için hayırlara vesile olmasını diliyoruz." İLHAN YILDIZ


Önceki Üniversitede Mevlid Etkinliği
Sonraki AÖL telafi sınavı bugün

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.